PROJEKT: System kontroli opakowań w magazynie automatycznym.

PROJEKT: System kontroli opakowań w magazynie automatycznym.

Odbiorca:

Opracowaliśmy nasz system z myślą o branży kurierskiej i spedycyjnej. Rozwiązanie dedykowane jest kontroli jakości opakowań – identyfikacji przesyłek i dbałości o stan paczek podczas transportu.

Nasze zadanie:

Stworzenie systemu do wizyjnej kontroli stanu paczek, znajdujących się na przenośniku taśmowym, który w szybki i pewny sposób skontroluje jakość każdej paczki obecnej linii, wyizoluje niespełniające norm kartony i prześle tę informację do bazy danych.

 

system kontroli jakości opakowań paczek kartonów

Wyzwanie:

Wyzwanie stanowiła dynamika i synchronizacja pracy systemu. Opracowane przez nas rozwiązanie w szybki sposób identyfikuje kartony za pomocą kodów 2D (data matrix, QR code) lub kodów kreskowych, a następnie sprawdza je pod kątem uszkodzeń na powierzchni — przecięcia, rozerwania, brakujących elementów kartonu, plam.

 

Co więcej, dzięki możliwości połączenia z automatycznym systemem odrzucania uszkodzonych kartonów system może izolować przesyłki wymagające ponownego pakowania oraz raportować wyniki inspekcji do zewnętrznego systemu SCADA/ERP.

Jak to zaprojektowaliśmy?

Nasz system oparliśmy o autorskie rozwiązanie wielokamerowe. Wykorzystane kamery polowe oraz oświetlenie zaimplementowaliśmy w sposób pozwalający na obrazowanie całej powierzchni kartonu poruszającego się na przenośniku taśmowym. Ważnym aspektem jest również rozwiązanie systemowe, łączące pakiet Adaptive Vision Studio z autorskim systemem zarządzania systemem wielokamerowym — PluriBus by Scanway.

 

 

Scanway Rys. 1. Przukładowy schemat rozlokowania kamer-min

Efekty:

  • Możliwość szybkiej identyfikacji kartonów w na przenośniku;
  • Kontrola stanu kartonów i odsortowanie uszkodzonych obiektów bez zatrzymania linii;
  • Zweryfikowanie i kontrola jakości każdego z opakowań;
  • Zbieranie i płynny przepływ informacji o obiektach na linii.

Wykorzystane technologie i kompetencje:

A co możemy zrobić dla Twojej firmy?

Opisz krótko wyzwania swojej produkcji, a my podpowiemy co można usprawnić dzięki technologiom wizyjnym!

 

Masz pytania dotyczące tego projektu?