Cegielski case study

Jak precyzyjne określić ubytki i niedokładności mechaniczne w niezwykle odpowiedzialnych elementach, jakimi są korpusy przekładni turbin wiatrowych?

Cegielski case study

Klient

Zakłady H. Cegielski- Poznań S.A.

Wyzwanie

Jak zaplanować i wykonać remonty maszyn o dużej odpowiedzialności?

 

Jak zapewnić pomiar na poziomie mikrometrycznym dla obiektów wielkości małej furgonetki?

 

Jak precyzyjne określić ubytki i niedokładności mechaniczne w niezwykle odpowiedzialnych elementach, jakimi są korpusy przekładni turbin wiatrowych? Te znacznych rozmiarów elementy, każdego dnia stanowią fundament energetyki wiatrowej. Ich prawidłowe serwisowanie jest kluczowe dla utrzymania bezpiecznej infrastruktury energetycznej.

Zastosowane rozwiązania

Pomiary 3D

Pomiary 3D

Systemy wizyjne

Systemy wizyjne

Optymalizacja przestojów i skrócenie czasu remontu dla farmy wiatrowej składającej się z 50 turbin, może wynosić nawet do 200 tys. zł rocznie!

 case-study-photo-2

Rozwiązanie

Systemy pomiaru trójwymiarowego Scanway pozwoliły na precyzyjne określenie ubytków i niedokładności mechanicznych w korpusy przekładni turbin wiatrowych.

 

Specjalnie zaprojektowany przez nas zestaw skanerów 3D umożliwił zaawansowaną optymalizację procesu remontowego.

 

Określenie maksymalnych odchyłek wymiarowych od stanu idealnego pozwoliło na dostosowanie narzędzi, technologii i naddatku podczas procesu napawania w trakcie remontu. Kontrola stanu elementu pozwala również na dokładniejsze określenie właściwego terminu następnego serwisu.

Efekty

Optymalizacja przestojów i skrócenie czasu remontu dla farmy wiatrowej składającej się z 50 turbin, może wynosić nawet do 200 tys. zł rocznie – wszystko dzięki technologii skanowania 3D firmy Scanway.

 

Skrócenie czasu remontów ma wpływ na podwyższenie gotowości/niezawodności turbin wiatrowych, które pełnią znaczącą rolę w polskiej energetyce.

Jaki Twój problem możemy pomóc rozwiązać?

Zobacz inne case studies: