fbpx

Scanway

Jesteśmy polską firmą, specjalizującą się w pomiarach 3D, systemach wizyjnych, przetwarzaniu obrazów i obserwacjach zdalnych. Komercjalizujemy i przekuwamy technologie kosmiczne na użyteczne i przynoszące zysk rozwiązania w ziemskich zastosowaniach.

Scanway

Nasza Historia

Początki

Jest rok 2012. Polska przystępuje do Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) co otwiera mnóstwo możliwości pracy, projektów i programów.

W tym samym czasie wywodzący się z Politechniki Wrocławskiej zespół, który w niedalekiej przyszłości spotka się w firmie Scanway, rozpoczyna swoją karierę i bierze udział w przedsięwzięciach rozwijającego się w kraju sektora kosmicznego.

Mierzymy wysoko

Dzięki ambitnym projektom, posiedliśmy unikalne w kraju doświadczenia w projektowaniu aparatury pomiarowej zdolnej do bezawaryjnej pracy w warunkach próżni i stanu nieważkości.

Kosmiczne technologie do ziemskich zastosowań

Dzięki wytrwałości w komercjalizacji i przekuwaniu technologii kosmicznych w możliwe do szerokiego zastosowania produkty, rozwiązania rodem z przemysłu kosmicznego wdrażamy również w bardzo ziemskich zastosowaniach:

  • systemy skanowania 3D znalazły swoje stałe miejsce w przemyśle maszynowym,
  • technologie komputerowej i automatycznej obróbki obrazów każdego dnia usprawniają produkcję w wielu zakładach,
  • rozwiązania automatyki, które swoją niezawodność udowodniły w misjach kosmicznych, doskonale i niezawodnie sprawują się w przemyśle motoryzacyjnym i lotniczym,
  • niezawodne systemy stałego monitoringu znajdują zastosowanie w energetyce, gdzie bezpieczna infrastruktura to podstawa.

Co nas wyróżnia

 Inderdyscyplinarność

Inderdyscyplinarność

Podchodzimy do projektów kompleksowo. W firmie funkcjonują zespoły specjalistów z dziedzin elektroniki, mechatroniki, optyki a także pomiarów przemysłowych. Większość kadry pracowała z lub przy projektach kosmicznych, w których absolutnie fundamentalne są niezawodność i wysoka jakość. Te walory przenosimy na wszystkie nasze realizacje.

Wiedza i kompetencje

Wiedza i kompetencje

Uwielbiamy mierzyć z wykorzystaniem kamer, sensorów optycznych oraz laserów. Potrafimy zmierzyć kształt i rozmiar produktów na linii produkcyjnej, wyłapać najmniejsze detale z dużej odległości w naszych systemach dla dronów i satelitów, a także precyzyjnie sprawdzić jakość wytwarzanych produktów.

 Kosmiczna precyzja

Kosmiczna precyzja

Dzięki naszym korzeniom w branżach przemysłowej i produkcyjnej, wiemy dokładnie jak przygotowywać systemy pomiarowe dla wymagających procesów technologicznych. Z kolei dzięki naszym projektom z przeszłości, mierzymy wysoko i tworzymy systemy dla przemysłu kosmicznego. A co możemy zrobić dla Ciebie?

Quatation

Obecnie Scanway zatrudnia ponad 20 inżynierów i naukowców, realizuje zarówno duże projekty dla branży kosmicznej, jak i szyte na miarę wdrożenia w polskich i zagranicznych zakładach produkcyjnych.

Quatation Image

Ludzie

Scanway tworzą ludzie, którzy na swej drodze wielokrotnie napotykali problemy przez innych uznawane za nie do przejścia oraz nieopłacalne w rozwiązaniu. Jednak ich pasja, wiedza i dociekliwość pozwalała pokonywać bariery technologii. To właśnie w ludziach tkwi największa siła firmy Scanway.

Jędrzej Kowalewski

Jędrzej Kowalewski

Zobacz profil
Mikołaj Podgórski

Mikołaj Podgórski

Zobacz profil
Julianna Zapart

Julianna Zapart

Zobacz profil
Michał Zięba

Michał Zięba

Zobacz profil
Maksymilian Sidorowicz

Maksymilian Sidorowicz

Zobacz profil
Przemysław Radzik

Przemysław Radzik

Zobacz profil

Jaki Twój problem możemy pomóc rozwiązać?