Scanway

Jesteśmy polską firmą, specjalizującą się w pomiarach 3D, systemach wizyjnych, przetwarzaniu obrazów i obserwacjach zdalnych. Komercjalizujemy i przekuwamy technologie kosmiczne na użyteczne i przynoszące zysk rozwiązania w ziemskich zastosowaniach.

Scanway

O nas

Początki

Od małego patrzyliśmy w niebo.

Najpierw z zachwytem odgadując nazwy znajomo wyglądających układów, później z satysfakcją spoglądając na skomplikowane konstelacje, przez pierwszy zakupiony teleskop.

Obecnie patrzymy w niebo własnymi urządzeniami.

Dokładnymi, widzącymi więcej, czyli takimi narzędziami o których marzyliśmy od lat. Teraz jednak coraz częściej ,,rozmontowujemy” teleskop, a efekty naszych prac przenosimy na Ziemię – do fabryk, na farmy wiatrowe, do laboratoriów naukowych, małych i dużych firm  – czyli wszędzie tam, gdzie potrzebna jest nowa jakość obserwacji.

Co robimy?

Dzięki wytrwałości w komercjalizacji i przekuwaniu technologii kosmicznych w możliwe do szerokiego zastosowania produkty, rozwiązania rodem z przemysłu kosmicznego wdrażamy również w bardzo ziemskich zastosowaniach:

  • systemy skanowania 3D znalazły swoje stałe miejsce w przemyśle maszynowym,
  • technologie komputerowej i automatycznej obróbki obrazów każdego dnia usprawniają produkcję w wielu zakładach,
  • rozwiązania automatyki, które swoją niezawodność udowodniły w misjach kosmicznych, doskonale i niezawodnie sprawują się w przemyśle motoryzacyjnym i lotniczym,
  • niezawodne systemy wizyjne, które znajdują zastosowanie w energetyce, gdzie bezpieczna infrastruktura to podstawa.

Mierzymy wysoko

Dzięki ambitnym projektom, posiedliśmy unikalne w kraju doświadczenia w projektowaniu aparatury pomiarowej zdolnej do bezawaryjnej pracy w warunkach próżni i stanu nieważkości.

Obecnie, we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju budujemy satelitę ScanSAT – najdokładniejszego w historii Polski satelitę do obserwacji Ziemi.

Jak działamy?

Tak samo traktujemy projekt dla kontroli jakości w małej firmie jak i budowę komponentu do satelity kosmicznego – dokładnie tyle samo pracy wkładamy w opracowanie planu i działań, które wesprą jakość, usprawnią procesy i wyeliminują problemy.

Odmiennie projektujemy systemy dla kontroli jakości w małej firmie i satelitów kosmicznych – skupiamy się na Twojej realnej potrzebie i opracowujemy system skrojony na potrzeby Twojego przedsiębiorstwa.

Kim jesteśmy i jakie mamy doświadczenie?

Poniżej znajdziesz krótki opis naszych usług a także ludzi, którzy są za nie odpowiedzialni. Zapoznaj się z nami, naszymi kwalifikacjami, doświadczeniem i realizacjami. Spójrz co zrobiliśmy, dla kogo i jakie były z tego korzyści, a jeśli masz pytania lub wyzwania – skontaktuj się z nami! (formularz kontaktowy poniżej).

Co nas wyróżnia

 Inderdyscyplinarność

Inderdyscyplinarność

Podchodzimy do projektów kompleksowo. W firmie funkcjonują zespoły specjalistów z dziedzin elektroniki, mechatroniki, optyki a także pomiarów przemysłowych. Większość kadry pracowała z lub przy projektach kosmicznych, w których absolutnie fundamentalne są niezawodność i wysoka jakość. Te walory przenosimy na wszystkie nasze realizacje.

Wiedza i kompetencje

Wiedza i kompetencje

Uwielbiamy mierzyć z wykorzystaniem kamer, sensorów optycznych oraz laserów. Potrafimy zmierzyć kształt i rozmiar produktów na linii produkcyjnej, wyłapać najmniejsze detale z dużej odległości w naszych systemach dla dronów i satelitów, a także precyzyjnie sprawdzić jakość wytwarzanych produktów.

 Kosmiczna precyzja

Kosmiczna precyzja

Dzięki naszym korzeniom w branżach przemysłowej i produkcyjnej, wiemy dokładnie jak przygotowywać systemy pomiarowe dla wymagających procesów technologicznych. Z kolei dzięki naszym projektom z przeszłości, mierzymy wysoko i tworzymy systemy dla przemysłu kosmicznego. A co możemy zrobić dla Ciebie?

Quatation

Obecnie Scanway zatrudnia ponad 20 inżynierów i naukowców, realizuje zarówno duże projekty dla branży kosmicznej, jak i szyte na miarę wdrożenia w polskich i zagranicznych zakładach produkcyjnych.

Quatation Image

Ludzie

Scanway tworzą ludzie, którzy na swej drodze wielokrotnie napotykali problemy przez innych uznawane za nie do przejścia oraz nieopłacalne w rozwiązaniu. Jednak ich pasja, wiedza i dociekliwość pozwalała pokonywać bariery technologii. To właśnie w ludziach tkwi największa siła firmy Scanway.

Jędrzej Kowalewski

Jędrzej Kowalewski

Zobacz profil
Mikołaj Podgórski

Mikołaj Podgórski

Zobacz profil
Julianna Zapart

Julianna Zapart

Zobacz profil
Michał Zięba

Michał Zięba

Zobacz profil
Maksymilian Sidorowicz

Maksymilian Sidorowicz

Zobacz profil
Mateusz Homski

Mateusz Homski

Zobacz profil

Jaki Twój problem możemy pomóc rozwiązać?