Scanway

Jesteśmy polską firmą, specjalizującą się w systemach wizyjnych, pomiarach 3D, obserwacjach zdalnych i przetwarzaniu obrazów.

Scanway

Scanway - mierzymy świat światłem.

Co robimy?

Projektujemy i wdrażamy systemy wizyjne dla przemysłu i kosmosu. Nasze realizacje sprawiają, że można obserwować dowolny obiekt lub obszar w sposób precyzyjny, ciągły lub z dokładnością o wiele większą niż ludzkie oko.

Specjalizujemy się w:

 

Systemach wizji maszynowej 2D, 3D, multi- i hiperspektralnych, do zastosowań produkcyjnych i przemysłowych. Nasze aplikacje sprawdziły się już w wielu branżach produkcyjnych, m.in: spożywczej, meblarskiej, poligraficznej, metalurgicznej, wytwórczej oraz materiałowej.

Wsparciu w doborze komponentów wizyjnych – nasi specjaliści służą wiedzą, doświadczeniem i preferencyjnymi ofertami komponentów wizyjnych. W naszej ofercie mamy komponenty m.in: Adaptive Vision Studio, Allied Vision, DCM Sistemes i LMI Technologies.

Projektowaniu układów optycznych do satelitów –  tworzymy układy obserwacyjne dla branży kosmicznej. Nasi specjaliści są autorami m.in: laserowego systemu 3D do orientacji w przestrzeni wywierconych cząstek (eksperyment DREAM), satelitarnego systemu obserwacji Ziemii (ScanSAT) czy (obecnie) projektantami i twórcami części optycznej mikrosatelity EagleEye.

Pomiarach dla energetyki i górnictwa –  jesteśmy czołowym komercyjnym podmiotem w Polsce, który rozwija systemy związane z dziedziną tzw. remote sensing. Zrealizowaliśmy m.in: system kontroli jakości łopat turbin wiatrowych dla spółki PGE Energia Odnawialna.

Scanway w liczbach:

Firma Scanway

Co nas wyróżnia?

 Interdyscyplinarność

Interdyscyplinarność

Podchodzimy do projektów kompleksowo. W firmie funkcjonują zespoły specjalistów z dziedzin elektroniki, mechatroniki, optyki a także pomiarów przemysłowych.

Wiedza i kompetencje

Wiedza i kompetencje

Uwielbiamy mierzyć z wykorzystaniem kamer, sensorów optycznych oraz laserów. Chętnie realizujemy zlecenia, które wiele spółek określały mianem „nie do wykonania”.

 Kosmiczna precyzja

Kosmiczna precyzja

Wiemy dokładnie, jak przygotowywać systemy pomiarowe dla wymagających procesów technologicznych i nie boimy się trudnych wyzwań.

Quatation

Obecnie Scanway zatrudnia ponad 20 inżynierów i naukowców, realizuje zarówno duże projekty dla branży kosmicznej, jak i szyte na miarę wdrożenia w polskich i zagranicznych zakładach produkcyjnych.

Quatation Image

Ludzie

Sprawdź, z kim będziesz współpracować – poznajmy się!

Jędrzej Kowalewski – CEO

Jędrzej Kowalewski – CEO

Zobacz profil
Mikołaj Podgórski – COO

Mikołaj Podgórski – COO

Zobacz profil
Michał Zięba – CTO

Michał Zięba – CTO

Zobacz profil

Jaki Twój problem możemy pomóc rozwiązać?