W jaki sposób działa HyperEye?

Sprawdź w jaki sposób działa HyperEye, czym się wyróżnia i jak będzie pracował dla kontroli jakości w Twoim zakładzie!

W jaki sposób działa HyperEye?

W jaki sposób działa HyperEye?

Wewnątrz kamery znajduje się sensor hiperspektralny, która zbiera ok. 100 obrazów na sekundę – każdy w innym zakresie spektrum, czyli w innej barwie światła. Kolejnym ważnym elementem jest  jednostka obliczeniowa, która w każdym z obrazów potrafi wychwycić konkretny przedmiot, przeanalizować go pod kątem składu i formy (np. odróżnić warzywa poobijane od zdrowych, brudne od czystych) oraz wpasować skład produktu do ustalonego przez dział jakości zakresu błędu informując użytkownika lub inne urządzenia czy dany produkt jest OK czy NOK.

 

 

 

Takie podejście pozwala na sprawne wprowadzenie kontroli hiperspektralnej już do pracujących na linii sortowników, które dostaną teraz dodatkową informację o jakości produktu.

 

 

Pytanie od przedsiębiorcy:

Nasz zakład jest zainteresowany HyperEye. Chcemy jednak zapytać o sposób działania? Czy tego produktu nie może zastąpić zwykła kamera? Co mój zakład zyskuje na generowaniu 100 obrazów na sekundę podczas kontroli?

 

Zwykła kolorowa kamera przemysłowa widzi jedynie w 3 kanałach barwowych (kolorach): RGB, przez co umykają jej niezauważalne, subtelne zmiany składowych chemicznych rozpoznawanych przez obrazowanie hiperspektralne. HyperEye potrafi dodatkowo interpretować te zmiany i pokazać je jako kolory chemiczne. Dzięki temu rozróżnią Państwo zmiany jakościowe produktu lub zanieczyszczenia, których wizualnie nie da się rozróżnić w żaden inny sposób.

 

 

Odnośnie ilości obrazów generowanych na sekundę – jest to kwestia technologiczna składania obrazów o wysokiej rozdzielczości – dzięki temu zmiany chemiczne nawet o bardzo małych wymiarach mogą być wykryte. Konkretne zdolności rozdzielcze zależą tutaj także od parametrów technicznych Państwa linii technologicznej. Po zapoznaniu się ze specyfiką stawianego wyzwania z przyjemnością przeanalizujemy szczegółowo dostępne możliwości, przeprowadzimy testy i przedstawimy wstępną ofertę.

 

Powiedz nam więcej o Twojej firmie!

Jak wygląda proces kontroli jakości w Państwa firmie? Co jest obecnie największym wyzwaniem?

 

Projekty modernizacyjne, czy poszukiwanie nowych rozwiązań to duże i długotrwałe przedsięwzięcia. Doskonale wiemy, że na początku niezbędne jest zebranie informacji. Skontaktuj się z nami, by uzyskać szczegółowe informacje o tym w jaki sposób działa HyperEye i jak może pracować dla Twojego zakładu! Nasz produkt, może przynieść Ci realne wsparcie i wielowymiarowy zysk. Szersze spektrum korzyści i sposób w jaki HyperEye wesprze Twoją kontrolę jakości, jesteśmy w stanie przedłożyć po zapoznaniu się ze specyfiką branży.

 

Zapraszam do kontaktu!

Maksymilian Sidorowicz

Specjalista ds. potrzeb Klienta Scanway

 

Umów rozmowę, spotkanie lub pilotaż!

Więcej:

Czy wiesz, kto stworzył HyperEye? Poznaj naszą firmę  – kliknij!

Pracujemy dla przemysłu produkcyjnego i… kosmicznego! Dowiedz się więcej! – kliknij!

→ Sprawdź, jak zmodernizować swój dział kontroli jakości – kliknij!

Skontaktuj się z nami!