17 celów ONZ – Scanway dołącza do programu

Scanway włączy się w realizację programu 17 celów ONZ! Co to oznacza i czym jest ten program?

17 celów ONZ – Scanway dołącza do programu

Czym jest 17 celów ONZ?

17 celów ONZ, to potoczna nazwa dokumentu „Przekształcamy nasz świat: Agenda 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju”.
To swoista strategia rozwoju, przyjęta w 2015 roku przez państwa członkowskie Organizacji Narodów Zjednoczonych. Określa ona 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju oraz związanych z nimi ponad 160 zadań które mają zostać osiągnięte przez świat do 2030 roku.

 

Dotyczą osiągnięć w 5 obszarach – tzw. 5xP:

 

  • ludzie (people)
  • planeta (planet)
  • dobrobyt (prosperity)
  • pokój (peace)
  • partnerstwo (partnership)

 

Cele obejmują szeroki zakres wyzwań, takich jak ubóstwo, głód, zdrowie, edukacja, równość płci, zmiany klimatu, zrównoważony rozwój, pokój, sprawiedliwość społeczna.

 

 

Scanway 17 celów ONZ

17 celów ONZ –  źródło https://www.un.org.pl/

Scanway a 17 celi ONZ

W Scanway pracujemy dla dwóch branż – przemysłu i kosmosu. Projektujemy rozwiązania dla kontroli jakości, energetyki, przemysłu produkcyjnego i kosmicznego. Widzimy ile wyzwań ma przed sobą świat i chcemy dać od siebie jak najwięcej, aby rozwój przebiegał w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. Dlaczego? Ponieważ Ziemia i świat, choć niełatwo to przyznać, wymaga obecnie pomocy nas wszystkich.

 

Inżynierskie umysły podpowiadały nam, aby uporządkować fakty, nazwać to, co dokładnie robimy i co możemy uzyskać rozszerzając nasze działania. Okazało się, że ktoś uporządkował to już dawno za nas, tworząc w 2015 roku Agendę, w postaci 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju – planu rozwoju i poprawy życia na całym świecie.

 

Postanowiliśmy włączyć się w to przedsięwzięcie! Z 17 celów, wybraliśmy te, w które nasze kompetencje wpisują się idealnie i w których mamy narzędzia do zmian. Jesteśmy dumni, że pracą w Scanway możemy wspierać tak ważne dla nas sprawy.

 

Scanway 17 celi ONZ

Które cele będzie realizować Scanway?

Zależy nam na jasnym i rzeczowym referowaniu postępów. Będziemy więc, zamiast obietnic i prognoz, prezentować efekty – w kwartalnych zestawieniach prac z programem 17 celów ONZ. Pierwszy raport będzie dostępny już końcem marca, na naszej stronie!

Raporty kwartalne na Twojego maila - zapisz się!

W poniższym formularzu wpisz w treści hasło „ONZ”, a raporty przywędrują na Twojego maila!

 

Więcej:

Dowiedz się więcej o Scanway – kliknij!

Dowiedz się więcej o 17 celach ONZ – kliknij!

A co Ty robisz dla świata? Podziel się i zainspiruj nas!