IAC 2019 – International Aeronautical Congress 2019

IAC 2019 – szczegóły wydarzenia, najważniejsze punkty eventu, informacje i plany Scanway na Międzynarodowy Kongres Astronautyczny.

IAC 2019  – International Aeronautical Congress 2019

IAC 2019 z udziałem Scanway

O wydarzeniu

 

Nie przesadzimy, jeśli określimy IAC najważniejszym eventem kosmicznym na świecie. Międzynarodowy Kongres Astronautyczny (IAC) to kongres o tematyce kosmicznej, połączony ze strefą targową. To naprawdę spore wydarzenie, które z każdą edycją przyciąga coraz więcej przedsiębiorców i reprezentantów branży kosmicznej z całego globu. Fenomenem IAC jest zarówno jego rozmach, jak i utrzymywanie wysokiego standardu imprezy. Charakterystyczną cechą tego eventu jest fakt, że wartość dodaną czerpią nie tylko przedsiębiorcy i agencje kosmiczne, ale również pasjonaci, reprezentanci świata nauki i pasjonaci inżynierii kosmicznej.

 

Korzyść dla przedsiębiorców jest tu oczywista. Promując swoje produkty i usługi na IAC agencje i firmy pozyskują kontakty biznesowe i zapadają w pamięci branżowym reprezentantom, co po wydarzeniu nierzadko przekuwa się na deklaracje współpracy, konsorcja i wspólne projekty.

 

W przypadku pasjonatów i ludzi nauki IAC to wydarzenie, z którego wynosi się dużą dawkę wiedzy, swoistą „aktualizację” wiadomości z obszaru kosmosu. Dla wielu osób sporą dawką radości i motywacji jest też spotkanie z autorytetami – obecność ekspertów NASA, ESA, wielkich postaci nauki i przemysłu motywuje i czyni event podwójnie atrakcyjnym. Elon Musk, którego przedstawiać nie trzeba, lub założyciel Blue Origin i szef Amazona – Jeff Bezos to tylko przykład osób, które mają w zwyczaju gościć na wydarzeniu!

 

Elon Musk na IAC 2017, żródło: iaf.org

IAC 2019 - najwięksi gracze, premiery na które czeka branża

IAC to również czas premier, ogłoszeń współpracy i planów na przyszłość. Pod tym kątem IAC 2019 z pewnością nie będzie się różnić od poprzednich edycji. Tegoroczna edycja, która odbywa się w Waszyngtonie, zgromadzi ekspertów branży kosmicznej z każdych stanowisk. Czujny obserwator odnajdzie tam wszystkich – od inżynierów konstruujących legendarne platformy, aż po szefów agencji kosmicznych!

 

Czy wybierasz się na IAC 2019?

Jeśli tak, z pewnością zainteresują Cię szczegóły wydarzenia!

 

Miejsce i czas: 21-25 października 2019, Waszyngton, Stany Zjednoczone

 

Organizator: American Institute of Aeronautics and Astronautics – AIAA

 

Szczegóły wydarzenia: IAC 2019 zapowiada się jako intensywny tydzień, podczas którego wszyscy gracze kosmiczni zgromadzą się, aby omówić postępy i plany eksploracji kosmosu w jego różnych sferach. Świetnym ukłonem w stronę historycznych aspektów tej branży będzie również upamiętnienie 50. rocznicy misji Apollo – wyczynu, który kiedyś wydawał się niemożliwy, a który teraz stał się symbolem rozwoju, współpracy i przekraczania granic.

 

W kwestiach merytorycznych: IAC 2019 oferuje bogaty program posiedzeń plenarnych, wykładów na temat najważniejszych działań i wydarzeń, wykładów technicznych, a także forum networkingowe i wiele wydarzeń towarzyskich, które wesprą i biznesowo zintegrują uczestników.

 

Warto pozwiedzać: goszcząc w stolicy USA, warto spojrzeć na nią od strony branżowej i edukacyjnej. Waszyngton to centrum inwestycyjne branży kosmicznej. Warto rozważyć wizytę w m.in. Muzeum Smithsonian – największy na świecie kompleks muzeów i ośrodków edukacyjno-badawczych, gdzie mieści się National Air and Space Museum, posiadające największą na świecie kolekcję eksponatów lotniczych i kosmicznych. Jest tam np. kapsuła Friendship 7, w której wykonano pierwszy amerykański lot orbitalny, kapsuła Gemini IV, z której wykonano pierwszy amerykański spacer kosmiczny, albo moduł dowodzenia misji Apollo 11, podczas której miało miejsce lądowanie na Księżycu!

 

IAC 2018, stoisko Airbus Space and Defence, źródło-airbus.com

IAC 2018, stoisko Airbus Defence and Space, źródło-airbus.com

Scanway na IAC 2019

Reprezentacja Scanway będzie obecna na wydarzeniu w roli uczestnika i wystawcy. Nasz zespół weźmie udział w części merytorycznej, a także będzie do Państwa dyspozycji na stoisku Polskiej Agencji kosmicznej. Strefa Polskiej Agencji Kosmicznej zrzeszy krajowych reprezentantów branży promując polski sektor kosmiczny, ukazując zarówno działania administracyjne agencji, jak i szerokie spektrum indywidualnych osiągnięć spółek. Na stoisku przekazywane będą informacje na temat osiągnięć krajowego sektora kosmicznego. Serdecznie zapraszamy!

 

 

Dowiedz się więcej:

Więcej o IAC 2019: oficjalna strona wydarzenia (kliknij).

Więcej o Polskiej Agencji kosmicznej: strona PAK (kliknij).

Więcej o Scanway: o firmie (kliknij).

 

IAC 2019 – Scanway Scanway na IAC 2018 IAC 2018 – stoisko DLR (źródło dlr.de) IAC 2018 – stoisko ESA (źródło esa.int) IAC 2018- stoisko Airbus Defence and Space (źródło airbus.com)

Dowiedz się więcej!