Innowacje Scanway w Polskiej Grupie Energetycznej!

Z kosmosu do energetyki!

Innowacje Scanway w Polskiej Grupie Energetycznej!

Kosmiczne rozwiązania dla energetyki!

Nowe rozwiązania na wyciągnięcie ręki

 

W świetle coraz ostrzejszych regulacji związanych z emisją szkodliwych substancji do atmosfery przy produkcji energii elektrycznej, właściciele elektrowni są zobligowani do szukania nowych rozwiązań w celu zmniejszenia wpływu na środowisko i kosztów eksploatacji swoich maszyn. Na wewnętrznej konferencji B+R całej Polskiej Grupy Energetycznej obecny był również Scanway, który prezentował swoje rozwiązania, które są owocem transferu technologii kosmicznych do konwencjonalnego przemysłu.

 

Scanway odpowiada na problemy energetyki

 

Scanway opracowuje w tej chwili skanery laserowe do diagnozy łopat turbin wiatrowych – czyli bardzo istotnego składnika polskich odnawialnych źródeł energii. System w tej chwili jest po fazie pilotażu przeprowadzonej w PGE Energii Odnawialnej i być może już w tym roku będzie zastosowany na pełną skalę w całej Grupie.

Na chwilę obecną węgiel jest głównym surowcem, z przerobu którego wytwarzana jest energia elektryczna. W wyniku transferu technologii rodem z NASA i używanej na Marsie, Scanway jest w stanie laserowo sprawdzać skład powierzchniowy materiałów – taki jak węgiel. Taka informacja może być bardzo przydatna aby odpowiednio regulować instalacja oczyszczania spalin, co w rezultacie wpływać będzie na rzeczywistą emisję np. siarki do atmosfery.

 

Więcej o działaniach Scanway dla energetyki  tutaj (link)

 

Więcej o Scanway tutaj (kliknij)

Chcesz wiedzieć więcej o tym lub innych wydarzeniach?