Reprezentanci Scanway i UJW na Near Surface Geoscience 2019

Near Surface Geoscience 2019 z udziałem Scanway! Zapraszamy do lektury relacji wydarzenia.

Reprezentanci Scanway i UJW na Near Surface Geoscience 2019

Near Surface Geoscience

O wydarzeniu

 

Near Surface Geoscience to europejska konferencja o tematyce geofizyki i inżynierii środowiska. Tematy poruszane na tym wydarzeniu to m.in. wykorzystanie energii geotermalnej, magazynowanie energii odnawialnej, a także zrównoważone dysponowanie zasobami i nowoczesne technologie pomiarowe w geofizyce.

 

Cel wydarzenia    

 

To naukowe spotkanie ma za cel budowanie świadomości naukowej, a także integrację związanych ze sobą branż i dziedzin naukowych, oscylujących wokół tematów geofizycznych, a w efekcie zapewnienie korzystnej, trwałej współpracy środowisk naukowych, instytucji rządowych i reprezentantów przemysłu w zakresie wydobycia i zarządzania zasobami naszej planety.

Near Surface Geoscience to wydarzenie, które intensyfikuje dialog środowisk naukowych i przemysłowych w zakresie zrównoważonego rozwoju w materii eksploatacji geologicznej, pozyskiwania energii i innych pól eksploracji dóbr Ziemi. To także spotkanie świata nauki i wzajemna integracja, poprzez zapoznanie się z efektami prac naukowców z całego świata.

 

Scanway na Near Surface Geoscience

 

Reprezentant Scanway, dyrektor techniczny – Michał Zięba, wraz z reprezentantką Uniwersytetu Jana Wyżykowskiego – Anną Wojciechowicz na Near Surface Geoscience przedstawili wyniki swoich badań dot. wykorzystania metod spektroskopowych w świetle widzialnym i bliskiej podczerwieni do wyznaczania zawartości siarki w węglu brunatnym. Badania prowadzone były w ramach współpracy Scanway z reprezentantami i studentami UJW.

Reprezentanci zespołu badawczego wzięli udział w sesji prezentacyjnej, podczas której efekty swojej pracy przedstawili szerszej publiczności. Jesteśmy dumni z efektów współpracy i mamy nadzieję jeszcze intensywniej rozwijać ten i podobne projekty.

 

Więcej o Near Surface Geoscience: oficjalna strona wydarzenia (kliknij).

Więcej o Scanway tutaj, kliknij!

 

Scanway na Near Surface Geoscience Scanway na Near Surface Geoscience Reprezentanci Scanway i UJW na Near Surface Geoscience 2019

Dowiedz się więcej!