Oświetlacze DCM Sistemes w ofercie Scanway!

Oświetlacze i akcesoria od DCM Sistemes są już dostępne w Scanway!

Oświetlacze DCM Sistemes w ofercie Scanway!

DCM Sistemes

DCM Sistemes to hiszpański dostawca systemów oświetlenia LED do wizji maszynowej specjalizujący się w dostawie zaawansowanych i dopasowanych komponentów wizyjnych. W ofercie DCM Sistemes znajdziesz szeroką gamę oświetlaczy oraz akcesoria (m.in. kontrolery, wzmacniacze, kable zasilające oraz strobujące). Produkty tej marki wprowadzamy do oferty Scanway.

Oświetlacze marki DCM Sistemes w ofercie Scanway:

1. Ring light ten typ oświetlaczy świetnie sprawdzi się przy pomiarach i sortowaniu geometrycznym oraz kontroli zgodności cech geometrii. Warto również wdrożyć jego aplikację w kontroli obecności i identyfikacji kodów  1 i 2D, znaków graficznych i alfanumerycznych lub przy kontroli estetyki i poprawności naniesienia etykiet.

 

dcm ring light

2. Low angle – ten typ oświetlaczy będzie pomocny przy detekcji zabrudzeń, wad w strukturze produktów i błędów produkcyjnych. Dobrze sprawdzi się również przy analizie krawędzi oraz pomiarach geometrycznych m.in: w przypadku wymiarów liniowych, wysokościowych, kątowych, objętościowych i powierzchniowych.

 

 

 

dcm low angel

 

3. Back light – Ten rodzaj oświetlaczy wesprze kontrolę sortowania, poprawności skompletowania oraz poziomu wypełnienia opakowań. Będzie przydatny także przy kontroli zgodności cech geometrycznych oraz pomiarach geometrycznych – na przykład pomiary powierzchni, czy objętości.

 

DCM back light

4. Dome – oświetlacze te dobrze poradzą sobie przy kontroli porawności złożenia produktu i weryfikacji kompletności podzespołów czy komponentów. Spełnią swoje zadanie również przy zadaniach dotyczących lokowania komponentów (pick and place) oraz ocenie estetyki naniesienia i obecności etykiet.

 

dome dcm sistemes

5. Bright Field – tego rodzaju oświetlacze sprawdzą się przy kontroli wypełnienia opakowań zbiorczych, sortowaniu produktów po cechach geometrycznych i barwie oraz podczas kontroli kompletności złożenia prouktów i ocenie obecności podzespołów w wytwarzanych produktach.

 

bright field dcm sistemes

 

6. Projector – te oświetlacze zapewnią kompleksową kontrolę obecności i estetyki naniesienia etykiet i oznaczeń graficznych lub alfanumerycznych oraz dobrze sprawdzą się w pracy z kodami 1 i 2D.

 

Projector dcm sistemes

 

7. Coaxial – na tego rodzaju komponenty warto zdecydować się w przypadku potrzeby kompleksowej oceny obecności, jakości i estetyki naniesienia etykiet i oznaczeń na wytwarzane produkty, oraz przy zadaniach dotyczących oceny kompletności i jakości złożenia podzespołów w produkcie.

 

 

coaxial dcm sistemes

Akcesoria

W ofercie mamy również osprzęt do oświetlaczy – kable sterujące oraz strobujące, kontrolery i wzmacniacze.

Jak dobrze dobrać oświetlacz?

W celu dobrania odpowiedniego oświetlacza i akcesoriów zalecamy kontakt z naszym ekspertem ds. systemów wizyjnych, Mikołajem Podgórskim. Podczas darmowej konsultacji udostępni on szczegółowe specyfikacje, a także podzieli się wiedzą i wesprze w doborze odpowiedniego sprzętu.

 

Zapraszamy do kontaktu!

 

Mikołaj Podgórski – COO

Skontaktuj sie i pobierz dokumentację sprzętową!