PGNiG testuje system termograficzny od Scanway

PGNiG testuje dostarczony przez nas system zdalnego pomiaru temperatury.

PGNiG testuje system termograficzny od Scanway

Scanway dla PGNiG

PGNiG SA testuje dostarczony przez nas system zdalnego pomiaru temperatury pracowników. Spółka rozpoczęła pilotaż systemu termograficznego, którego zadaniem jest prewencja zakażeń wirusem COVID-19 wśród pracowników, a przez to zabezpieczenie ciągłości działania zakładów PGNiG.

 

Szczegóły wdrożenia opisaliśmy w naszym case study – przeczytaj!

 

PGNiG o projekcie:

Portal pgnig.pl następująco informuje o projekcie:

 

„W środę, 26 sierpnia, przy wejściu do siedziby Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA w Warszawie rozpoczął się montaż kamer termograficznych, których zadaniem będzie zdalny pomiar temperatury ciała osób wchodzących na teren Spółki. Gorączka lub stan podgorączkowy są jednym z objawów zarażenia koronawirusem – testowany system ma zwiększyć efektywność procedur prewencyjnych PGNiG wdrożonych w celu minimalizacja ryzyka związanego z COVID-19.

 

– PGNiG jest spółką strategiczną, odpowiedzialną za bezpieczeństwo dostaw gazu dla polskie gospodarki. Utrzymanie ciągłości pracy jest dla nas kwestią zasadniczą, dlatego od początku epidemii wdrożyliśmy bardzo restrykcyjne procedury prewencji. Mimo że zdały one egzamin, cały czas dążymy do ich optymalizacji również z wykorzystaniem zaawansowanych rozwiązań technologicznych, takich jak system termograficzny, którego pilotaż uruchomiliśmy dziś w centrali Spółki – powiedział Arkadiusz Sekściński, wiceprezes PGNiG ds. rozwoju.

 

Od początku epidemii koronawirusa w Polsce PGNiG wprowadziło prewencyjny pomiar temperatury ciała osób wchodzących na teren jego zakładów za pomocą ręcznych termometrów bezdotykowych. System, którego testy Spółka właśnie rozpoczęła, jest znacznie bardziej zaawansowany. Kamery termograficzne skanują okolicę kącika oka, co pozwala na uzyskanie bardzo dokładnego pomiaru o odchyleniu zaledwie 0,3 stopnia Celsjusza. Urządzenia wyposażone są również w system wizyjny pracujący w paśmie widzialnym, który umożliwia szybkie rozpoznanie rysów twarzy i dokładną lokalizację punktu pomiaru. Przyspiesza to całą procedurę, która jest całkowicie zautomatyzowana.

 

Współpraca pomiędzy PGNiG i Scanway została nawiązana w ramach programu IDEA Global, którego celem jest poszukiwanie, selekcja, a następnie akceleracja innowacyjnych projektów oferowanych przez startupy. PGNiG zostało partnerem IDEA Global w lutym 2020 roku. Akcelerator jest częścią programu Scale Up finansowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.”

 

Dziękujemy za zaufanie i skorzystanie z naszych rozwiązań.

 

PGNiG testuje system termograficzny od Scanway

Scanway i PGNiG fot: mat. prasowe spółki PGNiG.

 

 

O Scanway

Jesteśmy polską firmą, która dostarcza innowacyjne systemy optoelektroniczne do zastosowań w sektorze produkcyjnym, energetyce, i branży kosmicznej. Systemy te umieszczane na liniach produkcyjnych, w satelitach oraz dronach umożliwiają obserwacje zdalne, kontrolę jakości, pomiary 3D i spektralne. Działamy aktywnie na płaszczyźnie kosmicznej i przemysłowej przekuwając technologie kosmiczne na użyteczne rozwiązania dla przemysłu.

 

W przemyśle kosmicznym,przy wsparciu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju prowadzimy prace nad polskim satelitą do obserwacji Ziemi ScanSAT. Ponadto w ramach porozumienia z German Orbital Systems do 2025 roku wyślemy pierwszego, europejskiego komercyjnego nanosatelitę na orbitę Księżyca.

Więcej o nas tutaj – kliknij!

Masz pytania dotyczące tego projektu?