Pierwszy Space Talk we Wrocławiu!

We wrocławskim pubie można było posłuchać, jaką motywację mają ludzie zawodowo działający w przemyśle kosmicznym. Scanway był współorganizatorem wydarzenia.

Pierwszy Space Talk we Wrocławiu!

W piątek 23.11 we wrocławskim pubie Kontynuacja odbył się pierwszy wrocławski SpaceTalk, organizowany wspólnie przez Scanway oraz Polish Space Professionals Association. Była to lokalna edycja ogólnoeuropejskiego programu, sygnowanego przez Europejską Agencję Kosmiczną, który ma na celu zainteresowanie hobbystów i fanów kosmosu tym, co się dzieje w przemyśle kosmicznym i co ludziom daje praca w nim. Niestandardowa, luźna forma spotkania, a także wyłączenie technicznej nomenklatury sprzyjało rozmowom i swobodnej atmosferze.
Wrocławska wersja wydarzenia przyciągnęła do lokalu kilkadziesiąt osób, które w części prezentacyjnej wydarzenia mogły usłyszeć m.in. reprezentantów Scanway opowiadających, w jaki sposób znalazły się w przemyśle kosmicznym i co ich w nim pasjonuje.
Ze względu na ogromne zainteresowanie wydarzenie na pewno będzie cykliczne. Obecną edycję patronatem objęły Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polska Agencja Kosmiczna, której prezes – Grzegorz Brona – nie mogąc pojawić się osobiście, przekazał film z pozdrowieniami. Sponsorami wydarzenia były firmy CloudFerro oraz KOMES.
Galeria wydarzenia: tutaj

Bądź na bieżąco!