Premier Morawiecki w Scanway

Premier Mateusz Morawiecki w Scanway.

Premier Morawiecki w Scanway

Premier Morawiecki w Scanway

Wyzwania stojące przed przedsiębiorcami, rozwój technologii kosmicznych i korzyści płynące z transferu technologii dla obronności, administracji i produkcji. O tych tematach mieliśmy okazję porozmawiać z Premierem Mateuszem Morawieckim podczas jego wizyty w Scanway.


Zwiedzając nasze laboratorium Premier wyraził mocne zainteresowanie precyzją i możliwościami optycznymi naszych produktów. Rozmawialiśmy również o wpływie pandemii na firmy oraz o tym, jak dynamicznie reagować na zmiany z nią związane.

 

Cieszy nas fakt, że Premier dostrzega korzyści, jakie gospodarce dają nowe technologie. Ważne jest dla nas to, że została dostrzeżona praca, jaką wykonuje Scanway w materii transferu technologii z branży kosmicznej do przemysłu, do codziennych potrzeb wielu zakładów produkcyjnych.

 

Fot. Krystian Maj, KPRM.

 

 

Premier Morawiecki w Scanway (4) Premier Morawiecki w Scanway (2) Premier Morawiecki w Scanway (Foto: Krystian Maj, KPRM)

O Scanway

Jesteśmy polską firmą, która dostarcza innowacyjne systemy optoelektroniczne do zastosowań w sektorze produkcyjnym, energetyce, i branży kosmicznej. Systemy te umieszczane na liniach produkcyjnych, w satelitach oraz dronach umożliwiają obserwacje zdalne, kontrolę jakości, pomiary 3D i spektralne. Działamy aktywnie na płaszczyźnie kosmicznej i przemysłowej przekuwając technologie kosmiczne na użyteczne rozwiązania dla przemysłu.

 

W przemyśle kosmicznym, przy wsparciu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju prowadzimy prace nad polskim satelitą do obserwacji Ziemi ScanSAT. Ponadto w ramach porozumienia z German Orbital Systems do 2025 roku wyślemy pierwszego, europejskiego komercyjnego nanosatelitę na orbitę Księżyca.

 

Więcej o nas tutaj kliknij!

Masz pytania?