Prezentacja osiągnięć w Pałacu Prezydenckim

Scanway obecny podczas prezentacji polskiego sektora kosmicznego w Pałacu Prezydenckim. Możliwość dyskusji z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą to okazja do wskazania Wrocławia jako ważnego miejsca na mapie polskiego przemysłu!

Prezentacja osiągnięć w Pałacu Prezydenckim

Konferencja, panel dyskusyjny, wystawa polskich produktów z branży kosmicznej i kilka ważnych słów odnośnie planów na przyszłość – tak w skrócie można opisać rządowe wydarzenie, które miało na celu zaprezentować Prezydentowi RP działalność polskich reprezentantów przemysłu kosmicznego.
,,Chcemy, zgodnie z Polską Strategią Kosmiczną, aby na globalnym rynku kosmicznym Polska działalność stanowiła 3% jego obrotu. Mam nadzieję, że ten cel zostanie osiągnięty i cieszę się, że jesteście Państwo tak ambitni” – tak Prezydent opisał plan na przyszłość i wyraził zadowolenie z aktualnie realizowanych projektów.
To wydarzenie niesie za sobą wiele pozytywnych skutków.
Pierwszym z nich jest integracja i postawienie reprezentantom tego sektora wspólnego celu. Współpraca i dialog między poszczególnymi przedstawicielami w kraju jest niezbędna, a płynne jej prowadzenie przynieść może jedynie korzyści.
Ponadto zainteresowanie rządu i uwaga skupiona na tym sektorze gwarantuje polskim spółkom szybszy rozwój i możliwość ewentualnego wsparcia, w tak prężnie rozwijającym się sektorze. Podsumowanie dotychczasowych osiągnięć i zapowiedź intensyfikacji działań ze strony rządu jest dla reprezentantów sektora zarówno wyzwaniem, jak i motywacją.
Korzystna również jest wymiana opinii i zdań, która nastąpiła na panelu dyskusyjnym. O kosmicznej przyszłości rozmawiali m.in. dr hab. Grzegorz Brona – Prezes Polskiej Agencji Kosmicznej, Artur Chmielewski – NASA JPL, prof. dr hab. inż. Maciej Chorowski – Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz szereg ekspertów, którzy podsumowali wspólne stanowisko odnośnie wyzwań i planów na kolejne lata rozwoju.
Jesteśmy dumni i czujemy się wyróżnieni możliwością prezentacji naszych osiągnięć. Nasze zadowolenie jest tym większe, że Prezydent z zainteresowaniem przyjrzał się naszym projektom i w rozmowie wyraził podziw dla osób będących realizatorami działań. Liczymy, że,,kosmiczna wiertarka”,,ScanSAT” i inne nasze projekty zapadną w pamięć zarówno głowie państwa, jak i innym odbiorcom wystawy, oraz że w najbliższej przyszłości rząd zaktywizuje wsparcie dla tego sektora.

Bądź na bieżąco!