Scanway i German Orbital Systems wesprą plany kolonizacji księżyca!

Spółki podpisują list intencyjny, dotyczący prac nad projektem wysłania mikrosatelity na orbitę Księżyca!

Scanway i German Orbital Systems wesprą plany kolonizacji księżyca!

Polsko-niemiecki wkład w księżycowe plany

Scanway i German Orbital Systems wesprą plany kolonizacji księżyca!
Wczorajsze European Space Tech Transfer Forum 2019 to dla Scanway i German Orbital Systems moment podjęcia się nowego kosmicznego wyzwania. Spółki podpisują list intencyjny, dotyczący prac nad projektem wysłania mikrosatelity na orbitę Księżyca!

Integracja doświadczeń

Nawiązanie współpracy pomiędzy reprezentantami nowoczesnego przemysłu kosmicznego pozwoli na integrację doświadczeń i technologii, a w efekcie poskutkuje wysłaniem na orbitę Księżyca, satelity, którego zadaniem będzie obserwacja powierzchni Księżyca i zapewnienie dodatkowej platformy telekomunikacyjnej, tworząc tym samym podwaliny pod światowe plany ekspansji i budowy bazy na Srebrnym Globie.

Angażujemy społeczność uniwersytecką!

Plany współpracy są ambitne i angażują nie tylko reprezentantów spółki, ale również społeczność studencką! Miejsca na swoje projekty w satelicie księżycowym otrzymają dwa zespoły uniwersyteckie z Polski i Niemiec, wybrane w narodowych konkursach.
Projekt współpracy Scanway i German Orbital Systems to duży wkład do światowych planów eksploracji Księżyca, a także rozpoczęcie nowego rozdziału dla polsko-niemieckich przedstawicieli New Space.

 

Więcej o tym wydarzeniu w artykule Onet – kliknij.

Więcej o rozpoczęciu współpracy w artykule Do Rzeczy – kliknij.

Fakt.pl o liście intencyjnym – kliknij

Współpraca start-up’ów – Wprost – kliknij

Okiem portalu branżowego Space 24 – tutaj

Dowiedz się więcej!