Scanway na IAC 2019

Relacja z obecności Scanway na największym kosmicznym wydarzeniu na świecie – na IAC!

Scanway na IAC 2019

O wydarzeniu

IAC (International Astronautical Congress) to coroczne targi kosmiczne, połączone z konferencją, na której obecni są wszyscy najwięksi przedstawiciele zarówno przemysłu, jak i nauki. To event, podczas którego tak znane osoby, jak np. Elon Musk czy Jeff Bezos ogłaszają swoje plany na następne lata. Tegoroczna edycja odbyła się w stolicy Stanów Zjednoczonych – Waszyngtonie.

Cel wydarzenia

Idea połączenia targów z konferencją pozwala na zgromadzenie w jednym miejscu i naukowców i inżynierów. Dzięki temu możliwe jest nawiązanie kontaktów z całego przekroju sektora kosmicznego. Udział w tym wydarzeniu, organizowanym co roku w innym mieście, jest niemalże obowiązkiem każdego zawodowego pasjonata kosmosu.

Scanway na IAC 2019

Reprezentacja firmy była obecna na IAC 2019, na polskim stoisku wystawowym organizowanym przez Polską Agencję Kosmiczną oraz Agencję Rozwoju Przemysłu. Możliwość prowadzenia rozmów biznesowych na polskiej przestrzeni wystawowej znacząco podkreślała wartość Scanway w oczach partnerów biznesowych. Dzięki temu, że na wydarzeniu obecnych było mnóstwo firm, zarówno posiadających swoje własne stoiska jak i tylko odwiedzających targi, możliwe było umówienie dedykowanych spotkań B2B, mających na celu prezentację kompetencji w celu potencjalnej przyszłej współpracy. Scanway odbył cały szereg takich dyskusji, z których część była na tyle obiecująca, że pozwoli na rozszerzenie grona europejskich i światowych partnerów, którzy mogą zwrócić się do firmy z konkretnym problemem – przynosząc za sobą kontrakt i możliwość uczestniczenia w projektach kosmicznych.

 

Więcej o IAC 2019oficjalna strona wydarzenia (kliknij).

Więcej o Scanway tutaj, kliknij!

IAC 2019 w Waszyngtonie Polskie stanowisko na IAC Jeden z eksponatów na IAC – silnik rakietowy Blue Origin Model lądownika księżycowego Blue Moon Część stanowiska Japońskiej Agencji Kosmicznej

Więcej o kosmosie? Zapisz się na newsletter!