Scanway o ryzykach w sektorze kosmicznym

Dyskusja o bardzo ważnym aspekcie przemysłu kosmicznego.

Scanway o ryzykach w sektorze kosmicznym

11 kwietnia odbyła się konferencja pt. „Inżynieria ryzyk w polskim sektorze kosmicznym”. Celem spotkania było podjęcie dialogu i wymiana doświadczeń na temat specyfiki sektora. Jednym z prelegentów był Jędrzej Kowalewski – CEO firmy Scanway.

Jędrzej w swoim wystąpieniu podjął temat wyzwań biznesowych i kadrowych, a także potrzebę ekspansji rozwiązań na rynek globalny. Bazując na doświadczeniu i historii firmy Scanway opowiedział o zadaniach i wyzwaniach, jakim musi sprostać spółka działająca w branży kosmicznej.

Przemysł kosmiczny to ambitna i satysfakcjonująca ścieżka biznesowa pod warunkiem, że przedsiębiorca jest odpowiednio do niej przygotowany. Wiedza o ryzykach (długofalowe działania projektowe, specyficzny cykl sprzedażowy, trudność w pozyskiwaniu wykwalifikowanej kadry, konieczność dalekosiężnego planowania i zdroworozsądkowego podejścia) pozwala działać prężniej, zgodnie z oczekiwaniami i sytuacją rynkową, minimalizując tym samym obawy o niepowodzenie start-up’u.

Nie zabrakło również porad i informacji o dobrych praktykach w sektorze kosmicznym. W Scanway doskonale wiemy, że wsparcie w postaci doświadczenia i edukacji jest w sektorze kosmicznym nieocenione. Aktywnie wspieramy m.in. studenckie zespoły projektowe, współpracując przy projektowaniu eksperymentów kosmicznych. Pozwala na to edukowanie młodych ludzi, którzy w przyszłości wniosą swoje atuty do polskiego przemysłu kosmicznego.

Co jeszcze należy wiedzieć, planując wejście na rynek kosmiczny? Jak przebiegała konferencja na temat ryzyk? Więcej informacji w artykule na portalu space24.pl

Link do artykułu tutaj (kliknij).

Więcej o Scanway tutaj (kliknij).

Zapraszamy do lektury!

Więcej o kosmosie? Zapisz się na newsletter!