WSH we współpracy ze Scanway otwiera ,,kosmiczny kierunek”

Wyższa Szkoła Handlowa we współpracy ze Scanway otwiera kierunek studiów podyplomowych “Sektor kosmiczny – analizy satelitarne i lotnicze”

WSH we współpracy ze Scanway otwiera ,,kosmiczny kierunek”

O kierunku

Z przyjemnością informujemy o rozpoczęciu rekrutacji, na kierunek, którego jesteśmy partnerem. Zapraszamy na studia podyplomowe, które jako pierwsze w Polsce, w takim stopniu otwierają możliwość pracy w dynamicznie tworzącym się rynku sektora kosmicznego. Wśród kadr kierunku obecni są nasi specjaliści, którzy przybliżą specyfikę rynku i pomogą zdobyć niezbędne informacje.

 

Rynek potrzebuje ekspertów

Sektor kosmiczny na całym świecie intensywnie się zmienia. Dynamika wzrostu, a także możliwość komercjalizacji kosmicznych usług stwarza mocne perspektywy rozwoju, co przekłada się bezpośrednio na zainteresowanie specjalistami z tej dziedziny.

W zależności od możliwości i zaawansowania poszczególnych przedsiębiorstw i krajów pole działania jest inne – tworzenie lub wynoszenie rakiet i satelitów, software i hardware, lub analiza pozyskanych już danych – najprężniej rozwijającej się dziedziny. Reprezentantów tej ostatniej z wymienionych, będzie kształcić Wyższa Szkoła Handlowa we współpracy z partnerem – Scanway.

 

WSH i Scanway wykształcą kosmiczne kadry

W odpowiedzi na potrzebę rynku w postaci posiadania specjalistów ds.analizy i pozyskiwania danych Wyższa Szkoła Handlowa we współpracy ze Scanway stworzyła kierunek, który będzie dobrym startem w sektorze kosmicznym. Wartość edukacyjna dotyczy tutaj nie tylko tych osób, które rozważają założenie lub już prowadzą własną ,,kosmiczną działalność. Studia na WSH to dobra droga także dla reprezentantów branż, które korzystają lub mogłyby korzystać z informacji satelitarnych (np. reprezentanci branży ubezpieczeniowej, energetycznej czy górnictwa).

Obecne na polskim rynku firmy sektora kosmicznego oferują coraz więcej usług i produktów dla administracji publicznej i dużych korporacji, np. w postaci specjalistycznych analiz satelitarnych. Reprezentanci takich podmiotów potrzebują osób posiadających wiedzę i dobrze odnajdujących się w realiach, trendach i zasadach funkcjonowania w sektorze kosmicznym.

Szczegóły

Więcej o studiach tutaj tutaj (kliknij).

Dowiedz się więcej!