Scanway w projekcie Polskiej Grupy Energetycznej!

Wraz z PGE Energia Odnawialna rozpoczynamy projekt, który dzięki wykorzystaniu technik laserowych, umożliwi ocenę stanu technicznego łopat turbin wiatrowych. Sprawdź szczegóły!

Scanway w projekcie Polskiej Grupy Energetycznej!

Scanway w projekcie Polskiej Grupy Energetycznej

PGE Energia Odnawialna – spółka z Grupy Kapitałowej PGE – uruchomiła pionierski projekt badawczo-rozwojowy, który dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technik laserowych, umożliwi ocenę stanu technicznego łopat turbin wiatrowych. Projekt ten jest realizowany z naszą firmą!

 

V Kongres Energetyczny Scanway DISE

Współpraca z PGE

 

O PGE

Grupa Kapitałowa PGE jest największym w Polsce przedsiębiorstwem sektora elektroenergetycznego pod względem przychodów i generowanego zysku. Wytwarza ona 43% produkcji energii elektrycznej w Polsce, a 9% krajowej energii odnawialnej pochodzi z jej instalacji. Linie dystrybucyjne GK PGE obejmują ok. 40% powierzchni Polski i dostarczają energię elektryczną do 5,4 mln odbiorców końcowych, czyli 25% klientów w kraju.

 

Należąca do Grupy Kapitałowej PGE spółka PGE Energia Odnawialna jest obecnie największym producentem zielonej energii Polsce. Posiada 14 farm wiatrowych, 29 elektrowni wodnych, 4 elektrownie szczytowo-pompowe oraz jedną farmę fotowoltaiczną na Górze Żar. Łączna moc zainstalowana wszystkich obiektów wynosi 2188,9 MW, w tym pochodząca z wiatru 549,98 MW. W pierwszej połowie 2020 r., wraz z ukończeniem budowy farm wiatrowych Starza/Rybice i Karnice II w województwie zachodniopomorskim, spółka powiększy swoje moce zainstalowane o kolejne ok. 97 MW.

 

Więcej o PGE tutaj, kliknij!

 

 

O Scanway

Kosmos&przemysł

 

Jesteśmy polską firmą, działającą w sektorze przemysłowym i kosmicznym. Specjalizujemy się w pomiarach 3D, systemach wizyjnych, przetwarzaniu obrazów i obserwacjach zdalnych. Ponadto, przy wsparciu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju prowadzimy prace nad polskim satelitą do obserwacji Ziemi ScanSAT, który ma trafić na orbitę w 2021 roku. Ponadto w ramach porozumienia z German Orbital Systems do 2025 roku wyślemy pierwszego, komercyjnego europejskiego satelitę na orbitę Księżyca.

 

Kosmiczne rozwiązania dla ziemskich potrzeb

 

Kosmos to jednak nie wszystko! Komercjalizujemy i przekuwamy technologie kosmiczne na użyteczne i przynoszące zysk rozwiązania gotowe do zastosowania na Ziemi – w różnych sektorach przemysłu. Scanway powstał w 2016 roku z inicjatywy młodych profesjonalistów działających w branży optycznej, mechatronicznej oraz pomiarowej. Wśród naszego zespoły są m.in. autorzy projektu DREAM, w ramach którego została skonstruowana i wysłana w kosmos pierwsza polska wiertarka kosmiczna oraz inżynierowie współpracującym.in. z IWS Fraunhofer.

 

Więcej o Scanway tutaj, kliknij!

Dowiedz się więcej!