Skanery 3D firmy LMI już w ofercie Scanway!

Skanery Gocator marki LMI Technologies dostępne w ofercie Scanway!

Skanery 3D firmy LMI już w ofercie Scanway!

LMI Technologies

LMI Technologies to wiodący dostawca na rynku technologii 3D służących do wizualizacji, pomiarów i kontroli jakości.

 

Flagowy produkt LMI – skanery typu Gocator są zintegrowanymi systemami pomiarów i kontroli jakości pracującymi w technologii 3D. Charakteryzują się kompaktową budową, która skrywa wbudowane narzędzia pomiarowe, kalibrację do jednostek miary i wbudowane interfejsy komunikacyjne. Całe narzędzie może być prowadzone przez zewnętrzne oprogramowanie, np: Adaptive Vision Studio.

 

 

Gocator LMI w ofercie Scanway

Skanery LMI Technologies w ofercie Scanway

1. Skanery z sensorem punktowym (triangulacyjny pomiar długości) – wykonują one jednopunktowy pomiar laserowy umożliwiający bardzo szybkie pomiary nawet do 32kHz z wykonaniem wbudowanej analizy. Idealnie dostosowany do bezkontaktowego badania grubości, wysokości i chropowatości powierzchni. Zestandaryzowany interfejs wraz z wbudowanymi algorytmami pomiaru umożliwia szybką i prostą integrację z systemami zautomatyzowanymi i zrobotyzowanymi.

 

 

skaner punktowy typu Gocator by LMI

 

 

2. Skanery profilowe (triangulacyjny pomiar profilu) – ten rodzaj urządzeń Gocator jest oparty o technologie triangulacji linii lasera, tworząc dwuwymiarowy profil powierzchni obiektów. W procesie skanowania laser o wysokiej rozdzielczości kontroluje liniowo przemieszczające się elementy. Dodatkowo za pomocą danych profilowych system pozwala na tworzenie chmury punktów 3D reprezentując całą powierzchnię skanowania. Ten sam skaner umożliwia wygenerowanie obrazu 2D w skali intensywności.

 

W przypadku tych sensorów możliwe jest utworzenie systemu MULTI SENSOR – tzn. złożonego z kilku skanerów profilowych.

 

 

skaner profilowy typu Gocator by LMI

 

 

3. Skanery powierzchniowe (stereowizyjny pomiar powierzchni) – Gocator umożliwia tworzenie chmury punktów 3D na podstawie technologii stereometrii oraz projekcji prążków. Wraz z narzędziami pomiarowymi umożliwia pomiary geometrycne oraz kontrolę jakości skanowanego elementu. Rozwiązanie to jest idealne dla bezkontaktowych pomiarów 3D w momencie, gdy obiekt jest nieruchomy.

 

 

skaner powierzchniowy typu Gocator

 

Jak dobrać odpowiedni skaner?

Samodzielne dobieranie skanera to odpowiedzialne zadanie i warto wesprzeć się opinią eksperta. Zalecamy kontakt z naszym ekspertem – Mikołajem Podgórskim, który podczas darmowej konsultacji udostępni szczegółowe specyfikacje, a także podzieli się wiedzą i wesprze w doborze odpowiedniego sprzętu.

 

Zapraszamy do kontaktu!

 

Mikołaj Podgórski – COO

Skontaktuj sie i pobierz szczegółową dokumentację!