System pomiaru temperatury ciała – gdzie instalować?

Sprawdź, w jakich miejscach i obiektach system zdalnego pomiaru temperatury ciała sprawdzi się najlepiej.

System pomiaru temperatury ciała – gdzie instalować?

Czym jest system zdalnego pomiaru temperatury ciała?

O tym, czym są systemy termograficznego pomiaru ciała, jakie mają zalety i jak mogą wesprzeć walkę z koronawirusem, pisaliśmy niedawno tutaj:

 

System zdalnego pomiaru temperatury ciała

 

Dziś rozważymy, w których miejscach warto go wdrożyć.

Gdzie warto wdrożyć system zdalnego pomiaru temperatury?

System zdalnego pomiaru temperatury - gdzie i jak instalować

 

 

Systemy termograficznego pomiaru temperatury ciała świetnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie są duże skupiska ludzi. Oto kilka przykładów takich obiektów:

 

  • portiernie i bramy wejściowe w zakładach produkcyjnych;
  • punkty POS (Point of Sale) np. w galeriach handlowych;
  • punkty obsługi klienta;
  • drzwi wejściowe do galerii, przychodni zdrowia, hoteli;
  • wejścia do obiektów użyteczności publicznej (teatrów, bibliotek);

 

Na powyższych przykładach doskonale widzimy w jaki wielu różnorodnych miejscach może przydać się termograficzny pomiar temperatury ciała.

Czy to się opłaca?

Przewrotnie przytoczymy przykład, który naszym zdaniem odpowiednio obrazuje wartość tej inwestycji. Załóżmy, że mamy zakład produkcyjny. Cena systemu detekcyjnego to zaledwie ułamek kwoty, jaką straciłby zakład w wyniku postoju z tytułu rozwiniętego na jego terenie ogniska chorobowego. Wdrożenie pomiaru temperatury jest więc krokiem przyszłościowym i z punktu kalkulacji ryzyka – opłacalnym inwestycyjnie.

Podobnie na przykładzie galerii handlowej. Straty wynikające z zamknięcia obiektów handlowych są o wiele większe niż koszt inwestycji w komfort sanitarny.

Inwestycja na przyszłość

Systemy termograficznego pomiaru ciała są technologią, o której z dużą dozą pewności można powiedzieć, że jest inwestycją przyszłościową. Niezależnie bowiem od obecnej sytuacji sanitarnej (koronawirus) warto dbać o to, by w przestrzeniach zbiorowych i ciągach komunikacyjnych ograniczyć kontakt z osobami z podwyższoną temperaturą, a same gorączkujących uświadomić i zalecić np. kontakt z lekarzem. Dzięki temu dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych, mogąc reagować odpowiedzialnie i dynamicznie.

Masz pytania?