System zdalnego pomiaru temperatury ciała

System zdalnego pomiaru temperatury ciała do monitorowania sanitarno-epidemiologicznego w zakładach pracy.

System zdalnego pomiaru temperatury ciała

Termografia w walce z koronawirusem!

Zapobiegaj przestojom zakładu i dbaj o zdrowie swoich pracowników dokonując bezkontaktowego, automatycznego pomiaru temperatury z użyciem kamer termograficznych. Dzięki temu szybko i sprawnie wykryjesz osoby z podwyższoną temperaturą w swoim otoczeniu oraz ograniczysz ryzyko rozprzestrzeniania ewentualnych zachorowań w zakładzie do minimum.

Z naszą pomocą wprowadzisz technologię termograficznego pomiaru temperatury do Twojego przedsiębiorstwa!

 

System zdalnego termograficznego pomiaru temperatury ciała do monitorowania sanitarno-epidemiologicznego w zakładach pracy.

Wzmocnij ochronę z termograficznym pomiarem temperatury!

Coraz więcej zakładów produkcyjnych wprowadza system zdalnego pomiaru temperatury pracowników. Dlaczego? Ponieważ gorączka może być jednym z symptomów infekcji wirusowej, na przykład koronawirusa. Dzięki szybkiemu i bezinwazyjnemu wykrywaniu gorączki u Twoich pracowników już na wejściu do hali produkcyjnej minimalizujesz prawdopodobieństwo pracy osoby chorej i rozprzestrzeniania się choroby wśród innych pracowników.

 

Dodatkowo, chcąc pokazać możliwości i sposób działania termokamery zrobiliśmy film o tym jak działa to urządzenie i czy codzienne sytuacje mogą zaburzyć pomiar.

 

 

Jak to działa?

  1. System zdalnego pomiaru skanuje temperaturę okolicy kącików oczu (szpary powiekowej) celem wiarygodnych pomiarów temperatury ciała ludzkiego. Zastosowana technologia gwarantuje dokładność pomiaru temperatur +/-0,3ºC przy jednoczesnym pomiarze trzech osób w łącznym czasie poniżej jednej sekundy.
  2. Gdy system wykryje osoby o podwyższonej temperaturze ciała automatycznie alarmuje obsługę za pomocą sygnałów dźwiękowych i interfejsu graficznego oraz dodatkowo archiwizuje wyniki.
  3. Dane są katalogowane i archiwizowane.

Jakie są zalety takiego systemu?

  • Łatwość i dowolność montażu. Systemy pomiaru temperatury mogą być ulokowane w dowolnym miejscu, które firma wybierze za stosowne. Może to być np. przestrzeń gdzie zawsze są obecni pracownicy: np. wejście do stołówki lub wejście do samej hali (w tym przypadku łatwo też o zintegrowane z kartami dostępu (RFID)).
  • Kompleksowa kontrola. Pomiar jest 100%, ponieważ, np. w przypadku montażu przy wejściu do hali każdy pracownik wchodzący do zakładu jest badany.
  • Zminimalizowane zagrożenie. Czas przebywania chorego pracownika na terenie zakładu jest ograniczony do minimum, a szybka detekcja gorączki pozwala na dynamiczne reagowanie.
  • Szybkość działania. W przypadku dużej liczby osób (np. pracowników zakładu produkcyjnego) pomiar jest szybki, efektywny i może być wpleciony w standardową czynność (a przykład rejestrowanie obecności pracownika) co znacznie oszczędza czas.
  • Dokładność. System dokonuje pomiaru z dokładnością +/-0,3ºC w odległości do 8m. Czas pomiaru pojedynczej osoby jest przy tym krótszy niż 0,3s.
  • Komfort i bezpieczeństwo pracy. Zapewniając bezpieczeństwo sanitarne zakładu zmniejszasz ryzyko przestoju z tytułu rozprzestrzeniania się wirusa wśród personelu. Ponadto, komfort psychiczny pracy w bezpiecznych warunkach bezpośrednio przekłada się na motywacje i jakość pracy.

 

System termograficznego pomiaru temperatury

Ile to kosztuje?

Szacowany koszt takiego wdrażanego przez nas systemu to około 18 tys. złotych netto. Może się on zmieniać, w zależności od składowych wdrożenia, wielkości systemu i obszaru, jaki ma być objęty kontrolą.

 

Warto jednak nadmienić, że wycena systemu to proces indywidualny i otwarty, dlatego zachęcamy do kontaktu — po lepszym poznaniu potrzeb i oczekiwań zaproponujemy rozwiązanie adekwatne finansowo i technicznie.

Przykład wdrożenia: PGNiG

W trosce o zdrowie pracowników i bezpieczeństwo procesów biznesowych, system ten wdrożyła spółka PGNiG. Zobacz szczegóły dostarczenia, montażu i wdrożenia termograficznego pomiaru temperatury ciała siedzibie PGNiG – kliknij!

 

Masz pytania, lub chcesz przetestować system? Skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się z nami - stworzymy dla Ciebie ofertę!