Techniczne szkolenie z przemysłowych skanerów 3D

Nasz relacja z dwudniowego szkolenia technicznego, odbywającego się w siedzibie firmy Scanway w dniach 03-04.07.2019.

Techniczne szkolenie z przemysłowych skanerów 3D

Szkolenie dla inżynierów

Za nami dwa dni wypełnione nową wiedzą i rozmowami technicznymi z naszym zaprzyjaźnionym specjalistą aplikacji 3D z LMI Technologies. Szkolenie było dedykowane całej inżynierskiej części zespołu Scanway. Dzięki temu będziemy mogli szybciej rozpoznawać potrzeby i przygotowywać rozwiązania dla naszych klientów!

Temat szkolenia

Udało nam się rozszerzyć wiedzę i wymienić się doświadczeniami z zakresu technik skanowania triangulacyjnego oraz w oparciu o układy stereowizyjne z projekcją światła strukturalnego. Cały zespół miał okazję przetrenować wymagające przypadki skanowania powierzchni metalowych, szklanych oraz o zmiennych parametrach refleksyjnych. Zdobyliśmy też informacje o integrowaniu wieloskanerowych układów wizji 3D dla linii produkcyjnych.

Narzędzia LMI

Poznaliśmy możliwości optymalizacji procesów wizyjnych na skanery Gocator i przygotowywania szybkich wdrożeń dla prostszych aplikacji w oparciu o biblioteki łatwo dostępne przez GUI urządzeń LMI. Przede wszystkim natomiast, co jest dla nas najbardziej istotne, była okazja dowiedzieć się jak w prosty sposób zaimplementować własne skomplikowane algorytmy decyzyjne bezpośrednio na urządzenia LMI, bez potrzeby angażowania w system wizyjny osobnego komputera PC. Nasz zespół miał okazję dowiedzieć się, jak zrobić to skutecznie w SDK oraz w dedykowanym GDK – Gocator Development Kit.

Gocator 2500

Od przyszłego tygodnia Scanway rozszerzy swój warsztat skanerów 3D o jeszcze jeden Gocator. Będzie to wysokorozdzielczy model z najnowszej serii 2500 pracujący w oparciu o niebieski laser, co da nam możliwości prowadzenia testów dla naszych klientów z aplikacjami 3D o trudnych powierzchniach takich jak szkło, czy polerowane metale.

Więcej o działaniach Scanway tutaj (kliknij).

Więcej o skanerze tutaj (kliknij).

Nasze rozwiązania

Jeżeli więc masz projekt na wymagającą aplikację 3D, to jesteśmy gotowi Ci pomóc i podjąć wyzwanie! Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie, a chętnie porozmawiamy o Twoim zadaniu.

Dowiedz się więcej!