Przemysław Radzik

Lider Zespołu Systemów Elektronicznych w Scanway. Studiował Elektronikę i Telekomunikację na Politechnice Wrocławskiej. Odpowiedzialny za pomyślne dostarczenie niezawodnych podsystemów platformy satelity ScanSAT.

Lider Zespołu Systemów Elektronicznych w Scanway. Odpowiedzialny za pomyślne dostarczenie niezawodnych podsystemów platformy satelity ScanSAT. Studiował Elektronikę i Telekomunikację na Politechnice Wrocławskiej. Podczas studiów był członkiem zespołu odpowiedzialnego za stworzenie systemu TT&C dla misji ESEO, Europejskiej Agencji Kosmicznej, w szczególności za zaprojektowanie, wytworzenie prototypu i przetestowanie anten dla wspomnianego satelity.

Przed rozpoczęciem pracy w Scanway, Przemek spędził dwa lata w Noordwijk (Holandia) pracując w Europejskiej Agencji Kosmicznej w Sekcji Antenowej. W tym czasie był zaangażowany w projektowanie i stworzenie nowatorskiego stanowiska testowania anten, które pozwoliło ESA na dokonywanie bardzo precyzyjnych pomiarów anten oraz payload'ów pracujących w zakresie częstotliwości do 750GHz. Dodatkowo podczas swojej pracy przy różnych misjach ESA, ze sprzętem gotowym do lotu w przestrzeń kosmiczną, nabrał nieocenionego doświadczenia w pracy z Integracją i Weryfikacją satelitów i payload'ów.

W swoim wolnym czasie, kiedy nie unosi się z głową wśród gwiazd, Przemek lubi chodzić po górach, wspinać się, jeździć na snowboardzie i tak na prawdę uprawiać wszelkie inne aktywności górskie. Przemek jest także uzależnionym podróżnikiem i fotografem amatorem. Oczywiście bardzo chciałby zostać astronautą...

Ludzie

Scanway tworzą ludzie, którzy na swej drodze wielokrotnie napotykali problemy przez innych uznawane za nie do przejścia oraz nieopłacalne w rozwiązaniu. Jednak ich pasja, wiedza i dociekliwość pozwalała pokonywać bariery technologii. To właśnie w ludziach tkwi największa siła firmy Scanway.

Jędrzej Kowalewski

Zobacz profil

Mikołaj Podgórski

Zobacz profil

Michał Zięba

Zobacz profil

Julianna Zapart

Zobacz profil

Maksymilian Sidorowicz

Zobacz profil

Przemysław Radzik

Zobacz profil