Jędrzej Kowalewski

CEO, główny pomysłodawca i założyciel firmy Scanway. Absolwent Politechniki Wrocławskiej na kierunku Automatyka i Robotyka na Wydziale Mechanicznym. Ekspert od mobilnych systemów wizyjnych, optomechatroniki, robotyki, teleoperacji oraz technologii kosmicznych. Współtwórca m.in. projektów realizowanych pod egidą Europejskiej Agencji Kosmicznej: FREDE oraz DREAM (obserwacje wizyjne procesu wiercenia w mikrograwitacji).

Jędrzej Kowalewski

Jędrzej – główny pomysłodawca i założyciel firmy Scanway i aktualny jej CEO. Absolwent Politechniki Wrocławskiej na kierunku Automatyka i Robotyka na wydziale Mechanicznym.

 

Od początku swojej inżynierskiej drogi uwielbiał tematy związane z szeroko pojętą robotyką, teleoperacją (czyli wszystkim co można z robotami robić na odległość) oraz technologiami kosmicznymi. Już w trakcie studiów zatrudniony był na Politechnice Wrocławskiej w Laboratorium Optomechatroniki MV-Lab, gdzie zrealizował swoje prace dyplomowe: inżynierską i magisterską. Również w trakcie studiów zaangażowany był m.in. w dwa bardzo ważne w jego karierze projekty studenckie: FREDE oraz DREAM. Oba projekty, realizowane we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną, miały na celu przygotowanie i przeprowadzenie eksperymentów w warunkach bliskich do przestrzeni kosmicznej odpowiednio na pokładzie balonu stratosferycznego i rakiety suborbitalnej.

 

Dzięki możliwości pracy przy tych eksperymentach, Jędrzej posiadł wiedzę z na temat inżynierii systemów dla projektów kosmicznych, a także zagadnień związanych z mobilnymi systemami wizyjnymi.

 

Jędrzej realizował również półroczny staż zagraniczny w Instytucie Fraunhofera IWS w Dreźnie – praca związana z aktywnym w Niemczech sektorem R&D dla przemysłu motoryzacyjnego. Miał w trakcie stażu możliwość implementacji autorskiego rozwiązania wizyjnego do rygorystycznej kontroli jakości w produkcji związanej ze spawaniem laserowym.

 

Wszystkie powyższe miejsca i projekty pozwoliły na założenie własnego projektu – firmy Scanway, będącego splotem wielu różnych dziedzin, które Jędrzej poznał w przeszłości.

 

Prywatnie: szczęśliwy mąż Magdy i tato Olgierda. Pasjonat astronomii i rozrywki elektronicznej.

Ludzie

Scanway tworzą ludzie, którzy na swej drodze wielokrotnie napotykali problemy przez innych uznawane za nie do przejścia oraz nieopłacalne w rozwiązaniu. Jednak ich pasja, wiedza i dociekliwość pozwalała pokonywać bariery technologii. To właśnie w ludziach tkwi największa siła firmy Scanway.

Mikołaj Podgórski

Mikołaj Podgórski

Zobacz profil
Michał Zięba

Michał Zięba

Zobacz profil
Maksymilian Sidorowicz

Maksymilian Sidorowicz

Zobacz profil
Mateusz Homski

Mateusz Homski

Zobacz profil