Jędrzej Kowalewski

CEO, główny pomysłodawca i założyciel firmy Scanway. Absolwent Politechniki Wrocławskiej na kierunku Automatyka i Robotyka na Wydziale Mechanicznym. Ekspert od mobilnych systemów wizyjnych, optomechatroniki, robotyki, teleoperacji oraz technologii kosmicznych. Współtwórca m.in. projektów realizowanych pod egidą Europejskiej Agencji Kosmicznej: FREDE oraz DREAM (obserwacje wizyjne procesu wiercenia w mikrograwitacji).

Jędrzej Kowalewski

Jędrzej – główny pomysłodawca i założyciel firmy Scanway i aktualny jej CEO. Absolwent Politechniki Wrocławskiej na kierunku Automatyka i Robotyka na wydziale Mechanicznym.

 

Od początku swojej inżynierskiej drogi uwielbiał tematy związane z szeroko pojętą robotyką, teleoperacją (czyli wszystkim co można z robotami robić na odległość) oraz technologiami kosmicznymi. Już w trakcie studiów zatrudniony był na Politechnice Wrocławskiej w Laboratorium Optomechatroniki MV-Lab, gdzie zrealizował swoje prace dyplomowe: inżynierską i magisterską. Również w trakcie studiów zaangażowany był m.in. w dwa bardzo ważne w jego karierze projekty studenckie: FREDE oraz DREAM. Oba projekty, realizowane we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną, miały na celu przygotowanie i przeprowadzenie eksperymentów w warunkach bliskich do przestrzeni kosmicznej odpowiednio na pokładzie balonu stratosferycznego i rakiety suborbitalnej.

 

Dzięki możliwości pracy przy tych eksperymentach, Jędrzej posiadł wiedzę z na temat inżynierii systemów dla projektów kosmicznych, a także zagadnień związanych z mobilnymi systemami wizyjnymi.

 

Jędrzej realizował również półroczny staż zagraniczny w Instytucie Fraunhofera IWS w Dreźnie – praca związana z aktywnym w Niemczech sektorem R&D dla przemysłu motoryzacyjnego. Miał w trakcie stażu możliwość implementacji autorskiego rozwiązania wizyjnego do rygorystycznej kontroli jakości w produkcji związanej ze spawaniem laserowym.

 

Wszystkie powyższe miejsca i projekty pozwoliły na założenie własnego projektu – firmy Scanway, będącego splotem wielu różnych dziedzin, które Jędrzej poznał w przeszłości.

 

Prywatnie: szczęśliwy mąż Magdy i tato Olgierda. Pasjonat astronomii i rozrywki elektronicznej.

Ludzie

Scanway tworzą ludzie, którzy na swej drodze wielokrotnie napotykali problemy przez innych uznawane za nie do przejścia oraz nieopłacalne w rozwiązaniu. Jednak ich pasja, wiedza i dociekliwość pozwalała pokonywać bariery technologii. To właśnie w ludziach tkwi największa siła firmy Scanway.

Mikołaj Podgórski

Mikołaj Podgórski

Zobacz profil
Julianna Zapart

Julianna Zapart

Zobacz profil
Michał Zięba

Michał Zięba

Zobacz profil
Maksymilian Sidorowicz

Maksymilian Sidorowicz

Zobacz profil
Mateusz Homski

Mateusz Homski

Zobacz profil