Mateusz Homski

Head of Sales – w Scanway zajmuje się potrzebami klientów i pracą z przedsiębiorcami.

Mateusz Homski

Mateusz jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej na kierunku Automatyka i Robotyka. Od zawsze fascynował się szeroko pojętym przemysłem oraz nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. W zespole Scanway odpowiedzialny jest za procesy sprzedażowe oraz relacje z klientem w przemysłowej gałęzi działań firmy.

 

Mateusz swoją edukację podzielił między Politechnikę Wrocławską i Uniwersytet Technologiczny w Lizbonie. Za czasów studiów stworzył przyrząd do pomiaru siły uderzenia oraz przedstawił w swojej pracy magisterskiej sposoby identyfikacji osób na podstawie obrazu tęczówki. Po zakończeniu studiów Mateusz swoją przygodę inżynierską rozpoczął mocnym akcentem w korporacji ABB, gdzie spędził ponad 3 lata pracując jako inżynier ds. projektowania. Następnie skorzystał z programu dla utalentowanych absolwentów Politechniki Wrocławskiej, uczestnicząc w rocznym kontrakcie zawodowym na Wysypach Kanaryjskich, gdzie pracował jako inżynier odpowiedzialny za komunikacje między okrętami.

 

Kolejne doświadczenie udało mu się zebrać w szwedzkiej firmie, specjalizującej się w inteligentnych systemach p.poż., gdzie przez kilka lat Mateusz obejmował stanowisko Technical Project Leadera. W międzyczasie rozwijał karierę sportowca i trenera m.in. prowadząc zajęcia z crossfitu. Szybko okazało, się że jest osobą płynnie nawiązującą nowe znajomości, co po części przyczyniło się do przejścia z obszaru inżyniersko – technicznego do obszaru menadżersko – sprzedażowego.

 

Przez ostatnie kilka lat Mateusz obejmował stanowisko Kierownika ds. systemów wizji maszynowej w jednej z firm międzynarodowego holdingu TKH, gdzie udało mu się wzmocnić jego warsztat sprzedażowy. Mocno ugruntowana wiedza techniczna oraz bogate umiejętności sprzedażowe zaowocowały realizacją wielu dużymi projektów w obszarze przemysłowym – systemów wizyjnych.

 

Prywatnie jest osobą, która uwielbia każdą formą aktywnego spędzania wolnego czasu,  kocha podróżować, spędzać czas z najbliższymi oraz realizować się na międzynarodowych arenach crossfitu.

Ludzie

Scanway tworzą ludzie, którzy na swej drodze wielokrotnie napotykali problemy przez innych uznawane za nie do przejścia oraz nieopłacalne w rozwiązaniu. Jednak ich pasja, wiedza i dociekliwość pozwalała pokonywać bariery technologii. To właśnie w ludziach tkwi największa siła firmy Scanway.

Jędrzej Kowalewski

Jędrzej Kowalewski

Zobacz profil
Mikołaj Podgórski

Mikołaj Podgórski

Zobacz profil
Michał Zięba

Michał Zięba

Zobacz profil
Maksymilian Sidorowicz

Maksymilian Sidorowicz

Zobacz profil