Mikołaj Podgórski

COO – w firmie zajmuje się szeroko rozumianym biznesem, ale także pracuje przy projekcie ScanSAT jako inżynier ds. termiki i radiacji. Absolwent energetyki oraz mechaniki i budowy maszyn na Politechnice Wrocławskiej. Współtwórca m.in. projektów realizowanych pod egidą Europejskiej Agencji Kosmicznej: FREDE oraz DREAM (obserwacje wizyjne procesu wiercenia w mikrograwitacji). Jako inżynier automatyk odwiedził większość elektrowni zawodowych oraz elektrociepłowni w Polsce, wdrażając innowacyjne systemy sterownicze.

Mikołaj Podgórski

Mikołaj w firmie zajmuje się szeroko rozumianym biznesem (jako COO), ale także pracuje przy projekcie ScanSAT jako inżynier ds. termiki i radiacji. Absolwent dwóch kierunków na Politechnice Wrocławskiej: energetyki oraz mechaniki i budowy maszyn. Rozwijał jako prezes największe koło na wydziale – Flow.

 

W USA odbył prestiżowy staż z zakresu bezpieczeństwa i symulacji w energetyce jądrowej. W ramach pracy magisterskiej przewodził projektowi FREDE, realizowanemu w ramach programu REXUS/BEXUS Europejskiej Agencji Kosmicznej. Eksperyment, wysłany w stratosferę na pokładzie balonu, miał na celu zbadanie in-situ procesu rozpadu Freonów wskutek promieniowania UV. Kolejnym, naturalnym krokiem w eksploracji kosmosu był udział w eksperymencie rakietowym – projekcie DREAM, który jako pierwszy na świecie zajmował się aspektem obserwacji wizyjnych procesu wiercenia w mikrograwitacji.

 

Zawodowo od końca studiów związany z energetyką. Pracując jako inżynier automatyk odwiedził większość elektrowni zawodowych oraz elektrociepłowni w Polsce, wdrażając innowacyjne, polskie systemy sterownicze. Kierownik projektów wartych kilka milionów złotych, które bezpośrednio usprawniły działania polskich elektrowni.

 

Prywatnie Mikołaj uwielbia podróżować, jeździć na nartach, nurkować i chodzić po górach. W wolnym czasie pogłębia swoją wiedzę z dziedziny kosmosu, ale też nie pogardzi dobrym fantasy/science-fiction.

Ludzie

Scanway tworzą ludzie, którzy na swej drodze wielokrotnie napotykali problemy przez innych uznawane za nie do przejścia oraz nieopłacalne w rozwiązaniu. Jednak ich pasja, wiedza i dociekliwość pozwalała pokonywać bariery technologii. To właśnie w ludziach tkwi największa siła firmy Scanway.

Jędrzej Kowalewski

Jędrzej Kowalewski

Zobacz profil
Julianna Zapart

Julianna Zapart

Zobacz profil
Michał Zięba

Michał Zięba

Zobacz profil
Maksymilian Sidorowicz

Maksymilian Sidorowicz

Zobacz profil
Mateusz Homski

Mateusz Homski

Zobacz profil