Mikołaj Podgórski

COO – w firmie zajmuje się szeroko rozumianym biznesem, ale także pracuje przy projekcie ScanSAT jako inżynier ds. termiki i radiacji. Absolwent energetyki oraz mechaniki i budowy maszyn na Politechnice Wrocławskiej. Współtwórca m.in. projektów realizowanych pod egidą Europejskiej Agencji Kosmicznej: FREDE oraz DREAM (obserwacje wizyjne procesu wiercenia w mikrograwitacji). Jako inżynier automatyk odwiedził większość elektrowni zawodowych oraz elektrociepłowni w Polsce, wdrażając innowacyjne systemy sterownicze.

Mikołaj Podgórski

Mikołaj w firmie zajmuje się szeroko rozumianym biznesem (jako COO), ale także pracuje przy projekcie ScanSAT jako inżynier ds. termiki i radiacji. Absolwent dwóch kierunków na Politechnice Wrocławskiej: energetyki oraz mechaniki i budowy maszyn. Rozwijał jako prezes największe koło na wydziale – Flow.

 

W USA odbył prestiżowy staż z zakresu bezpieczeństwa i symulacji w energetyce jądrowej. W ramach pracy magisterskiej przewodził projektowi FREDE, realizowanemu w ramach programu REXUS/BEXUS Europejskiej Agencji Kosmicznej. Eksperyment, wysłany w stratosferę na pokładzie balonu, miał na celu zbadanie in-situ procesu rozpadu Freonów wskutek promieniowania UV. Kolejnym, naturalnym krokiem w eksploracji kosmosu był udział w eksperymencie rakietowym – projekcie DREAM, który jako pierwszy na świecie zajmował się aspektem obserwacji wizyjnych procesu wiercenia w mikrograwitacji.

 

Zawodowo od końca studiów związany z energetyką. Pracując jako inżynier automatyk odwiedził większość elektrowni zawodowych oraz elektrociepłowni w Polsce, wdrażając innowacyjne, polskie systemy sterownicze. Kierownik projektów wartych kilka milionów złotych, które bezpośrednio usprawniły działania polskich elektrowni.

 

Prywatnie Mikołaj uwielbia podróżować, jeździć na nartach, nurkować i chodzić po górach. W wolnym czasie pogłębia swoją wiedzę z dziedziny kosmosu, ale też nie pogardzi dobrym fantasy/science-fiction.

Ludzie

Scanway tworzą ludzie, którzy na swej drodze wielokrotnie napotykali problemy przez innych uznawane za nie do przejścia oraz nieopłacalne w rozwiązaniu. Jednak ich pasja, wiedza i dociekliwość pozwalała pokonywać bariery technologii. To właśnie w ludziach tkwi największa siła firmy Scanway.

Jędrzej Kowalewski

Jędrzej Kowalewski

Zobacz profil
Michał Zięba

Michał Zięba

Zobacz profil
Maksymilian Sidorowicz

Maksymilian Sidorowicz

Zobacz profil
Mateusz Homski

Mateusz Homski

Zobacz profil