fbpx

Przemysław Radzik

Lider Zespołu Systemów Elektronicznych w Scanway. Studiował Elektronikę i Telekomunikację na Politechnice Wrocławskiej. Odpowiedzialny za pomyślne dostarczenie niezawodnych podsystemów platformy satelity ScanSAT.

Przemysław Radzik

Lider Zespołu Systemów Elektronicznych w Scanway. Odpowiedzialny za pomyślne dostarczenie niezawodnych podsystemów platformy satelity ScanSAT. Studiował Elektronikę i Telekomunikację na Politechnice Wrocławskiej. Podczas studiów był członkiem zespołu odpowiedzialnego za stworzenie systemu TT&C dla misji ESEO, Europejskiej Agencji Kosmicznej, w szczególności za zaprojektowanie, wytworzenie prototypu i przetestowanie anten dla wspomnianego satelity.

 

Przed rozpoczęciem pracy w Scanway, Przemek spędził dwa lata w Noordwijk (Holandia) pracując w Europejskiej Agencji Kosmicznej w Sekcji Antenowej. W tym czasie był zaangażowany w projektowanie i stworzenie nowatorskiego stanowiska testowania anten, które pozwoliło ESA na dokonywanie bardzo precyzyjnych pomiarów anten oraz payload’ów pracujących w zakresie częstotliwości do 750 GHz. Dodatkowo podczas swojej pracy przy różnych misjach ESA, ze sprzętem gotowym do lotu w przestrzeń kosmiczną, nabrał nieocenionego doświadczenia w pracy z integracją i weryfikacją satelitów oraz ich payload’ów.

 

W swoim wolnym czasie, kiedy nie unosi się z głową wśród gwiazd, Przemek lubi chodzić po górach, wspinać się, jeździć na snowboardzie i tak na prawdę uprawiać wszelkie inne aktywności górskie. Przemek jest także uzależnionym podróżnikiem i fotografem amatorem. Oczywiście bardzo chciałby zostać astronautą…

Ludzie

Scanway tworzą ludzie, którzy na swej drodze wielokrotnie napotykali problemy przez innych uznawane za nie do przejścia oraz nieopłacalne w rozwiązaniu. Jednak ich pasja, wiedza i dociekliwość pozwalała pokonywać bariery technologii. To właśnie w ludziach tkwi największa siła firmy Scanway.

Jędrzej Kowalewski

Jędrzej Kowalewski

Zobacz profil
Mikołaj Podgórski

Mikołaj Podgórski

Zobacz profil
Julianna Zapart

Julianna Zapart

Zobacz profil
Michał Zięba

Michał Zięba

Zobacz profil
Maksymilian Sidorowicz

Maksymilian Sidorowicz

Zobacz profil