Obserwacje zdalne

Obserwowanie obiektów z dużej odległości to specjalność Scanway. Dzięki obserwacjom lotniczym, dronom oraz satelitom obserwacyjnym zbieramy dane przelatując w dużej odległości od badanego obiektu – bez kontaktu fizycznego. Mierzymy temperaturę na odległość, szacujemy skład powierzchniowy, wykrywamy gazy.

Obserwacje zdalne

Opis usługi

Obserwowanie obiektów z dużej odległości to nasza specjalność. Oferowane przez nas rozwiązania pozwalają na detekcję główki zapałki z odległości kilometra. Jesteśmy czołowym komercyjnym podmiotem w Polsce, który rozwija systemy związane z dziedziną tzw. remote sensing.

 

Współcześnie coraz więcej dziedzin nauki i gospodarki korzysta z możliwości obrazowania zdalnego. Nie ma potrzeby mierzyć obiektu poprzez kontakt fizyczny, kiedy można pozyskać te same dane przelatując w dużej odległości. Najbardziej klasyczną odmianą tej dziedziny są obserwacje lotnicze, a współcześnie są to także drony i satelity do obserwacji Ziemi.

Obserwacja dostosowana do klienta

Oferujemy bardzo zaawansowane i kompleksowe usługi opracowania rozwiązania obserwacyjnego dla klienta. Tworzymy kamery i skanery pokładowe dla dronów i satelitów, a nawet do pojazdów. Do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie i wspólnie z klientem tworzymy listę wymagań dotyczących urządzenia. Współpracując z projektami Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz czołowych polskich podmiotów branży kosmicznej, zdobyliśmy kluczowe doświadczenie w systemach obrazujących szytych na miarę.

Szerokie spektrum możliwości

Unikalną cechą naszych systemów jest możliwość obrazowania w bardzo szerokim spektrum elektromagnetycznym, co oznacza, że możemy zobaczyć to co niewidoczne dla ludzkiego oka. Umożliwia to między innymi:

  • pomiar temperatury na odległość (termografia, energetyka, budownictwo),
  • oszacowanie składu powierzchniowego (górnictwo, rolnictwo),
  • detekcję gazów (gazownictwo, ekologia).

Mierzymy wysoko

Nasze systemy znalazły zastosowanie w aplikacjach kosmicznych. Realizujemy projekt satelity do obserwacji Ziemi ScanSAT dofinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Startujemy w przetargach Europejskiej Agencji Kosmicznej a także oferujemy nasze rozwiązania kluczowym polskim podmiotom kosmicznym. Wszystkie te projekty zaprowadziły nas do pozycji najbardziej ambitnej Polskiej firmy rozwijającej systemy zdalnej obserwacji.

Skontaktuj się z nami i napisz co możemy dla Ciebie zrobić!