Przetwarzanie obrazów

Pozyskujemy dane satelitarne dotyczące każdego obszaru Ziemi. Dzięki zaawansowanym algorytmom do przetwarzania danych, w tym wykorzystującym sztuczną inteligencję, eksperci Scanway tworzą systemy, które potrafią dokładnie ocenić stan infrastruktury, upraw rolnych, kopalń i wiele innych.

Przetwarzanie obrazów

Opis usługi

Jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów. Ta banalna fraza ma ogromne przesłanie w dziedzinie tzw. wizji maszynowej, czyli algorytmach automatycznie analizujących zdjęcia, wyszukując w nich informacji. Budowanie takiego oprogramowania nie jest proste, a w naszym kraju jesteśmy w tej dziedzinie w ścisłej czołówce.

 

Trudno wyobrazić sobie współczesne aplikacje przemysłowe i większość dziedzin nauki bez algorytmów przetwarzania obrazów. Wszechobecne kamery i układy obrazujące pozwalają na zbieranie petabajtów danych na sekundę, jednak prawdziwym wyzwaniem jest ich obróbka. Specjalizujemy się w kilku odmianach i aplikacjach związanych z przetwarzaniem obrazów.

Przetwarzanie danych satelitarnych

Nasza firma zdobyła i wciąż rozwija kluczowe kompetencje w segmencie kosmicznym, w szczególności w dziedzinie obserwacji Ziemi. Jesteśmy w stanie pozyskać (z repozytoriów internetowych oraz z oblotów) dane dotyczące większości obszarów naszej planety. Wraz z kompleksową usługą obróbki danych dostarczamy raporty ze stanu infrastruktury, upraw rolnych, stanu i wpływu środowiskowego kopalń i wiele innych. Na szczególną uwagę zasługują rozwiązania wykorzystujące sieci neuronowe i sztuczną inteligencję, które rozwijamy wraz z naszymi partnerami.

Aplikacje biomedyczne

Oferujemy rozwiązania obrazowania i analizy wielu obiektów biologicznych. W dziedzinach takich jak dermatologia i kosmetologia oferujemy przetwarzanie w kierunku oceny stanu skóry, ilości i rozłożeniu owłosienia czy zmian nowotworowych. Nasze aplikacje mogą służyć również do aplikacji leczenia niepłodności oraz farmakologii. Każdy temat rozpatrujemy indywidualnie i nie boimy się wyzwań.

Skontaktuj się z nami i napisz co możemy dla Ciebie zrobić!