Skontaktuj się z nami:
office@scanway.pl

Usługi inżynierskie

Nasza firma świadczy szeroką gamę usług inżynierskich. Nasze główne kompetencje to systemy pomiarowe, zwłaszcza wizyjne, oraz systemy obróbki laserowej. Świadczymy również usługi consultingu technologicznego. Nasze rozwiązania obecnie pracują w przemyśle i zarabiają pieniądze, co jest głównym celem badań i rozwoju dla przemysłu.

Systemy pomiarowe

Systemy pomiarowe stanowią istotny element każdej linii technologicznej. Nasza firma oferuje projektowanie, wytwarzanie i implementację rozmaitych systemów pomiarowych uszytych na miarę dla danej aplikacji technologicznej. Nasze rozwiązania znalazły zastosowanie zarówno w aplikacjach przemysłowych, naukowych jak i kosmicznych. Tworzymy system pomiarowy dopasowany do aplikacji i klienta. Posiadamy dział oprogramowania, który pozwoli na implementację rozwiązań zgodnych z Państwa potrzebami. Oprócz samego pomiaru nasze systemu umożliwiają błyskawiczną archiwizację, statystyki, gromadzenie danych w zabezpieczonej chmurze.


Systemy wizyjne

Nasza oferta skupia się na projektowaniu i implementacji systemów wizyjnych dla zastosowań przemysłowych i naukowych. Oferujemy zarówno prace podwykonawcze jak i kompletne usługi przy projektach systemów wizyjnych. Szczególnie doświadczenie zyskaliśmy w obszarach: Projektowanie, wykonanie i instalacja układów optycznych i oświetleniowych, projektowanie, wykonanie i instalacja aparatury pomiarowej i pomocniczej dla systemów wizyjnych, projektowanie i wykonanie aplikacji komputerowych analizujących obrazy i chmury punktów.


Skanowanie 3D dla automatyzacji

Wszędzie tam, gdzie pomiar wizyjny nie wystarcza, a dokładność kształtowa jest niezwykle istotna, zastosowanie swoje znajdują systemy 3D. Nasza firma implementuje zaawansowane czujniki trójwymiarowe dla wielu aplikacji przemysłowych, od kontroli jakości po kontrolę procesu. Nasze systemy są szyte na miarę i dzięki wysoce wydajnym jednostkom obliczeniowym zintegrowanym z czujnikiem – mogą być wprost zastosowane na linii technologicznej, bez dodatkowej jednostki sterującej.


Systemy laserowe

Technologie laserowe stanowią obecnie ważny element linii technologicznych, zwłaszcza w przemyśle motoryzacyjnym. Nasza firma specjalizuje się systemach zdalnych, czyli pozwalających na cięcie, spawanie, znakowanie ze stosunkowo dużej odległości. Systemy tego typu oparte są na głowicach galwanometrycznych, a stosowane są coraz szerzej w aplikacjach przemysłowych i poligraficznych. Obrabiarki laserowe korzystające z tej technologii towarzyszyły projektom naszej firmy od początku jej działalności.


Stanowiska obróbki

Oferujemy gotowe stanowiska do obróbki laserowej typu grawerowanie i znakowanie.
Procesy te odbywają się poprzez zmianę struktury wierzchniej materiału przy pomocy wiązki lasera odchylanej lustrami w głowicy galwanometrycznej. Jest to obróbka niezmiernie szybka i precyzyjna, pozwalająca na uzyskanie dokładności rzędu kilkunastu mikrometrów. W zależności od dobranego lasera możliwe jest obrabianie różnych materiałów zaczynając od tworzyw sztucznych, kończąc na metalach. Ponadto specjalizujemy się także, w projektowaniu i integracji obrabiarek dobranych specjalnie do potrzeb klienta. Wachlarz możliwości wykorzystania wiązki laserowej obejmuje między innymi: mikrospawanie, cięcie laserowe, strukturyzacja powierzchni itp. Dobór parametrów lasera i głowicy galwanometrycznej uzależniony jest głównie od wielkości wymaganego pola roboczego, wybranego sposobu obróbki i wachlarza materiałów obrabianych. Jako firma pomagamy klientowi zdefiniować jego potrzeby i projektujemy rozwiązanie do nich dostosowane.


Projektowanie CAD

Dysponujemy oprogramowaniem typu CAD, które umożliwia nam projektowanie w 3D różnego rodzaju elementów i maszyn dostosowanych do potrzeb naszych klientów. Proponujemy dedykowane rozwiązania w przypadku, kiedy nasi klienci nie mogą wprost skorzystać z elementów dostępnych na rynku. Nasze projekty obejmują elementy od obudów, przez uchwyty, montaże aż po całe obrabiarki laserowe. Pomagamy naszym klientom także w prototypowaniu ich produktów, dostarczamy zarówno modele 3D jak i rysunki wykonawcze 2D i doradzamy jak efektywnie wykonać poszczególne części. Mamy także doświadczenie w projektowaniu stanowisk pomiarowych wykorzystywanych zarówno w automatyce jak i w naukowych projektach badawczych (jak np. komora pomiarowa eksperymentu DREAM).


Usługi integratorskie

Oprócz dostarczania wysokiej jakości systemów sensorycznych oraz laserowych oferujemy swoim klientom także usługi integratorskie i pełne wsparcie w implementacji rozwiązań. Pomagamy od wyboru rozwiązania, poprzez projektowanie systemu aż do implementacji i serwisu.

Consulting Technologiczny

Nasze usługi to również doradztwo technologiczne w zakresie układów pomiarowych i systemów technologicznych. Nasze doświadczenie czerpiemy z wielu projektów, które wdrażaliśmy w wielu instytucjach naukowych i przemysłowych w Europie i w Polsce. Każdy wdrażany przez nas system podparty jest rzetelną wiedzą a celem głównym satysfakcja, jakość i zysk klienta.